Hirdetés - 2018.05.27.

„Szent, szent, szent a Seregek Ura, dicsősége betölti az egész földet!”

Ézs.6,3

Május 27. – Vasárnap – Szentháromság vasárnapja – Gyermeknap       – Hősök Napja

• 11 órakor Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr megkereszteli Tárnok Sára kistestvérünket a füredi templomunkban.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

Május 29. – Kedd:

-     17 órakor bibliaóra lesz a gyülekezeti teremben.

Május 31. – Csütörtök:

• A Nyugdíjas Polgári Egyesület kirándulást tervez Gannára, az Esterházy Mauzóleumhoz, valamint Pápára, a városi nevezetességek megtekintésére. Az út költsége a 3 fogásos ebéddel együtt: 8.000. Ft. Érdeklődni és jelentkezni Fejes Gabriellánál lehet a +36/20-438-5339-es mobilszámon.
  • 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Június 1. – Péntek:

• 9 órakor Baba-mama kört tartunk a Rendelőintézet földszinti foglalkoztató termében. Új kezdeményezésünkre felekezettől függetlenül várjuk a kismamákat és a kisbabákat.
  • 14 órakor Rudolf Jurecka kistestvérünk kétnyelvű keresztelésére kerül sor templomunkban.
  • 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Június 2. – Szombat:

• 15 órakor házasodik templomunkban Fogarasi Gábor római katolikus és Bilász Patrícia Eszter római katolikus ifjú pár.
  • 16 órától a budapesti Arénában „Ez az a nap” program a keresztyén könnyűzene kiválóságainak fellépésével. Információk a plakáton és a weboldalon olvashatóak.

Június 3. – Vasárnap – Szentháromság utáni 1. vasárnap:

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • 10.04-kor a Kossuth Rádió evangélikus istentiszteletet közvetít Gyuláról – igét hirdet: Pápai Attila helyi lelkész.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

Június 4. – Hétfő:

-     10 órakor áhítat a Szociális Alapközpontban.

-     17 órakor megemlékezés a Kovászna parki Trianon emlékműnél.

Június 5. – Kedd:

• 16 órakor istentisztelet a Szívkórházban.
  • 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben. Köszönöm, hogyha már előre reklámozzák ennek a lehetőségét a német turisták vagy a németül beszélő testvérek között!
  • 18 órakor német istentisztelet a templomban.
  • 19 órakor klasszikus gitárkoncert a templomban Bánó Bendegúz és Michelisz Norman szereplésével.

Június 6. – Szerda:

-     délután lelkészi munkaközösségi ülés (lmk) lesz Ösküben – ezen a délutánon telefonon vagyok elérhető.

Június 7. – Csütörtök:

-     ezen estétől kezdődik el a Könyv-Bor-Jazz fesztivál a városunkban, amelynek - reméljük - egyik különlegessége lesz az a hazai evangélikus egyháztörténetünket bemutató lapozható óriáskönyv, amely ezekben a napokban a Blaha utcában lesz kiállítva.

Június 10. – Vasárnap – Szentháromság utáni 2. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – szeretetvendégséggel (Köszönöm az előkészületeket és a hozott süteményeket!)
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén – 50 éves jubileumi aranykonfirmációs megemlékezéssel.
  • 14 órakor istentisztelettel Balatonakaliban.
  • 15 órakor istentisztelet Kisdörgicsén.

További programok:

• Június 16-án Pápán lesz 10 órakor a megválasztott új egyházmegyei elnökség és tisztségviselők beiktató istentisztelete.
  • A június 18-ától kezdődő nyári bejárós gyermektáborunkba szeretettel várjuk a jelentkezéseket, akár Csobó-Katona Renáta hitoktatónknál, akár nálam.
  • Június 23-án, szombaton gyülekezeti napot tartunk, amelyre mindent testvért szeretettel várunk. Ennek egyik része lenne még a bográcsos ebéd előtt a teológusok passiójátéka - Riczinger Péter és teológus társai adnák elő Jézus szenvedéstörténetét. A fiatalok itt maradnak vasárnapra is, hogy a másnapi istentiszteleteinken szolgáljanak szuplikáció keretében.
  • Kondor Péter megválasztott déli egyházkerületi püspök beiktatására június 30-án 11 órakor kerül sor a szarvasi ótemplomban – aki szívesen eljönne, kérem, jelezze azt.
  • Július 25-29 között kerül sor az idei, immár XII. Szélrózsa Országos Ifjúsági Találkozóra – idén ez Bükön lesz. Kérem, hogy a jelentkezés a lelkészi hivatalon keresztül történjen.
  • Szeptember 21-24-ei hétvégén germeringi német testvér-gyülekezetünk delegációja látogat meg minket. Köszönöm, ha a vendéget fogadó családok jelentkeznének nálam a szándékukkal, hogy majd kényelmesen beoszthassuk látogatóinkat.
  • Pénteken megeskettem Tóth András evangélikus és Forintos Eliza római katolikus testvéreinket.
  • Jelzem, hogy amerikai egyházi ösztöndíjasunk, Andó Eszter kántorunk szerencsésen megérkezett Chichagóba, és elkezdte szolgálatát a nyári táborokban.