Hirdetés - 2018.07.08.

„.Így szól az Úr a te teremtőd: … Ne félj, mert megváltottalak, neveden szólítottalak, enyém vagy!”

Ézs.43,1

Július 8. – Vasárnap – Szentháromság utáni 6. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden, amelyet a hagyományos szeretetvendégségünk követ. Köszönöm az előkészítésben való segítséget és a hozott süteményeket!
  • Ezen istentiszteleten bemutatom gyülekezetünknek várhatóan a városunkba költöző, Füredre férjhez ment Unyi Anikó volt bajai lelkésznőt.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • 15 órakor istentisztelet Kisdörgicsén.

Július 9. -  Hétfő:

• Kezdetét veszi szombatig tartóan Piliscsabán az EKE családi tábora, amelyen gyülekezetünk kis delegációja is részt vesz.

Július 10. – Kedd:

• 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.
  • 18 órakor német istentisztelet a templomban.

Július 13. – Péntek:

• 9 órakor Mama-baba Kör az ifiteremben.
  • 15 órakor megkereszteljük és megkonfirmáljuk Tihanyban Barkó Ivett felnőtt testvérünket. E szertartással egybekötve egy szálloda házáldó alkalmára is sor kerül.
  • 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Július 14. – Szombat:

• 16 órakor esketjük külső helyszínen Szabó Róbert római katolikus és Pénzes Kitti római katolikus testvéreinket.
  • 18 órakor Tihanyban esketjük Asztalos Dávid evangélikus és Barkó Ivett evangélikus testvérünket.
  • 16.30-kor vendéglelkésszel esketjük a piros templomban ökumenikus keretek között Közepesi Gábor római katolikus és Zsemberi Noémi evangélikus testvéreinket.

Július 15. – Vasárnap – Szentháromság utáni 7. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – ezen alkalom során néhány filmbejátszással megemlékezünk a 100 éve született evangélikus filmrendezőről, Ingmar Bergmanról. Megemlékezésemet a Balatonfüredi Napló soron következő számában is olvashatják.

Július 17. – Kedd:

• 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.
  • 18 órakor német istentisztelet a templomban.
  • 19 órakor a Recitatrio együttes ad adománygyűjtő koncertet a templomunkban lantra, blokflötére és ütős hangszerekre – a művészek megidézik a XVI.-XVII.sz-i német muzsikát, benne a reformáció tiszteletére Luther lantzenéjét.

Július 20. – Péntek:

• 9 órakor Mama-baba Kör a Rendelőintézetben.
  • 17 órakor ifióra az ifiteremben.
  • Aznap kezdetét veszi a hagyományos Művészetek völgye, amelynek programjai közül szeretettel ajánlom a kapolcsi templom alkalmait, valamint a taliándörögdi „Tarisznya” című alkalmakat az evangélikus templom udvarán.

Július 22. – Vasárnap – Szentháromság utáni 8. vasárnap:

• 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • Ezen a vasárnapon emlékezem meg lelkésszé szentelésem 20. évfordulójáról.

További programok és egyéb hirdetések:

• Július 25-29 között kerül sor az idei, immár XII. Szélrózsa Országos Ifjúsági Találkozóra – idén ez Bükön lesz. Kérem, hogy a jelentkezés a lelkészi hivatalon keresztül történjen.
  • Szeptember 21-24-ei hétvégén germeringi német testvér-gyülekezetünk delegációja látogat meg minket. Köszönöm, ha a vendéget fogadó családok jelentkeznének nálam a szándékukkal, hogy majd kényelmesen beoszthassuk látogatóinkat.
  • Köszönöm, hogy a lelkészi körlevél mellé helyezett csekken már sokan rendezték idei egyházfenntartásukat!
  • Július hónapban Gusztáv Adolf Segélyszolgálati külön gyűjtést tartunk: részben a templomi külön-perselybe is lehet dobni az adományokat, de egy plusz gyűjtőt is kihelyezek majd.