Hirdetés - 2018.11.18

„Mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk Krisztus ítélőszéke elé.”

2.Kor.5,10

November 18. – Vasárnap – Reménység vasárnapja:

• Istentiszteletünkkel párhuzamos gyermekistentiszteletet is tartunk az ifiteremben.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.

November 20. – Kedd:

• 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

November 21. – Szerda:

• 18 órakor a Vaszary Villa Széchenyi termében a Hamvas Béla Asztaltársaság invitálásában Jelenits István piarista szerzetes, író és teológus tart előadást „Könyv és Biblia” címmel.

November 23-24. – Péntek-Szombat:

• Megalakul a XI. Zsinatunk a következő 6 éves ciklusra, amelynek lelkészünk is tagja – így ezen napokon Gabnai Sándor Budapesten tartózkodik az országos egyházi központban - ezért telefonon lehet majd csak elérni.
  • 9 órakor Mama-baba Kör a Rendelőintézetben.
  • A 16 órai konfirmációs óra elmarad.
  • 17 órakor ifióra a templomban.

November 24. – Szombat:

• 10 órakor egyházmegyei közgyűlés lesz Pápán, amelyen gyülekezetünk delegáltjai is részt vesznek.

November 25. – Vasárnap – Örökélet vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – ezen istentiszteletet Eszter és Máté kisgyermekeinek megkeresztelésével Kósa Gergely lelkész úr tartja.
  • 11 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

November 27. – Kedd:

• 17 órakor a bibliaóránk helyén és idejében többek kérésére Gabnai Sándor lelkészünk megtartja az előző pápai lmk-n elhangzott előadását, amelynek a címe: „Luther és a török. A török hatása az egyetemes és hazai lutheranizmus életére.

November 30. – Péntek:

• 17 órakor városunk és a katolikus testvéreink hívnak minket a szokásos szabadtéri betlehem-állításra a pirostemplomhoz.
  • 18 órakor a Bem Emlékkórus ad jótékonysági ádventi koncertet a templomunkban.

December 1. – Szombat:

• A bedolgozós munkanapon részt veszünk az Eötvös ádventi projektnapján egyházi szolgálatunkkal.

December 2. – Vasárnap – Ádvent 1. vasárnap:

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

További alkalmak:

December 4. – Kedd:

• 14 órakor városi lelkésztalálkozó lesz a tavalyi kezdeményezésünket folytatva idén a piros iskolában római katolikus lelkésztestvérek szervezésében.
  • 17 órakor bibliaóránk idejében ádventi áhítatot tartunk.

December 5. – Szerda:

• 9 órától gyülekezetünk ad otthont a lelkészi munkaközösségi értekezletnek, az lmk-nak. Az alkalom nyitott úrvacsorás istentisztelettel kezdődik Hamza Kinga Dalma ösküi lelkésznő szolgálatával. Köszönöm előre, hogyha erre az alkalomra asszonytestvéreim süteményekkel lepik meg lelkészvendégeinket!

December 8. – Szombat:

• 10 órakor iktatják be ünnepi keretek között lelkészi hivatalába Bátki Dávid Géza lelkipásztort, a fehértemplom új lelkészét. Református testvéreink szeretettel várják gyülekezetünk minden tagját erre az ünnepi alkalomra.

December 9. – Vasárnap – Ádvent 2. vasárnap:

• 9 órai istentiszteletünkön Németh Zoltán, a gyülekezeti és missziói osztály vezetője lesz igehirdető vendégünk, illetve ő és a munkatársai az igei és agapés alkalmat követően presbiteri lelki délelőttöt tartanak a presbiter testvéreknek.
  • 17 órakor a zsidó testvérek hívnak bennünket a szembeni Zsidó Kultúra Házában tartandó Hanukájukra.
  • 18 órakor jótékonysági koncert lesz templomunkban az ádventista gyülekezettel közös szervezésben – veszprémi zeneiskolai tanárok adják a koncertet.

• Evangelizáció a református testvéreknél november 19-23. között – hétfőtől – péntekig minden nap 17 órakor:
  • hétfő: Császár Attila
  • kedd: Oláh Emil
  • szerda: Bertók Dániel
  • csütörtök: Petrőcz Lászlóné
  • péntek: Nagy Attila
  • Megjelent az Evangélikus Élet legfrissebb száma – a kijáratnál az iratterjesztésben kapható.

Egyházfenntartás:

- Közeledik az év vége, ezért kérjük, hogy aki még nem rendezte egyházfenntartói járulékát, közismertebb nevén az egyházadóját, legyen kedves azt befizetni pénztárosainknak vagy a kijáratnál elhelyezett csekken; illetve átutalással vagy állandó havi megbízással a 11748069-20011930 bankszámlaszámra.

- Alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra történő átutalással.

- Hálásan köszönjük!