Hirdetés - 2020.03.22.

„Örüljetek Jeruzsálemmel!”

Ézs.66,10

Március 22. – Vasárnap – Böjt 4. vasárnapja:

... másrészt pedig a gyülekezet honlapján: http://balatonfuredievangelikusgyulekezet.hu/index.php/hu/

• 10,30-kor a Duna TV evangélikus magazinműsort, majd 11 órakor istentiszteletet közvetít Budafokról.
  • Az ezen istentiszteleteinkre tervezett teológus szuplikáció a felsőoktatás bezárása miatt elmarad.
  • A 17 órára eredetileg meghirdetett előadás, amit az Arácsi Népházban Dr. Várszegi Asztrik OSB nyugalmazott pannonhalmi főapát tartott volna, szintén lemondásra került.
  • A közmédia számos igei alkalmat közvetít e napon.

A jvövő héten:

• minden hétközi alkalmunk és körünk szünetel.
  • honlapunkra naponta töltünk fel áhítatot.
  • A hitoktatást digitális órák formájában folytatjuk.

Március 29. – Vasárnap – Böjt 5. vasárnapja:

• Templomi istentiszteleteink elmaradnak.
  • A tervezett ifjúsági bábjátékra sem kerül sor. (Az erre a célra begyűlt adományokat elkülönítjük az ifjúsági alapunkba.)

Március 30. – Hétfő:

• 13.30-kor a Kossuth Rádió evangélikus félórát közvetít.

Közösségünk a következőket biztosítja a következő időszakban:

• lelkészünk a mobiltelefonján (+36/20-824-6902) kereshető.
  • szigorúan családi körben és felelősséggel a kazuális alkalmakat, (a keresztelőt, az esküvőt és a temetést) ellátjuk.
  • a hirdetéseinket a honlapunkon és a templomi hirdetőtáblán minden héten elolvashatják.

• Egyéb hirdetések:
  • Elnökségi nyilatkozatunkat fórumainkon közzétettük, azt megértéssel és bizalommal olvassák el testvéreink.
  • Örömmel jelzem, hogy a germeringi testvéreink jól vannak, hasonlóan működik gyülekezetünk, mint a miénk; illetve amerikai ösztöndíján Riczinger Péter teológusunk is jól van.
  • Kérjük, hogy jelezze az a testvér vagy család a lelkészünknek, aki bármire is rászorulna – megszervezzük a vigyázást, a közös tanulást, a bevásárlást, a segítséget, pusztán a jószót! Illetve, ha tudunk valakiről, akin segíteni kell, kérem, jelezzük és/vagy támogassuk is gyülekezeti közösségünkön belül.
  • Nézzék meg a Füred TV riportját az ezen helyzetben történő történelmi egyházi helytállásunkról.
  • Pénzügyek és adományok:
  • Hálásak vagyunk az idei egyházfenntartói járulékuk befizetéséért az egyházközségi 11748069-20011930 számú számlaszámra, illetve alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalással.
  • Az adók 1%-ának felajánlását hálásan köszöni a 0035-ös technikai számon Magyarországi Evangélikus Egyházunk; a másik 1%-ot pedig saját alapítványunk.

Kazuális alkalmak:

• az elmúlt héten megáldottuk templomunkban Néninger János római katolikus és Péti Mária evangélikus testvéreink házasságát.

Kérjük, figyeljék online közvetítéseinket, hirdetéseinket, a honlapon és a médiában megjelenő közleményeinket és tájékoztatásainkat!