Hirdetés - 2020.04.12.

„Krisztus mondja: Íme, halott voltam, de íme, élek örökkön örökké, és nálam vannak a halál és a pokol kulcsai.”

Jel.1,18

Április 12. – Vasárnap – Húsvétvasárnap:

• A hajnali 5 órai és délelőtti 9 órai úrvacsorás füredi, a 11 órai alsódörgicsei és 14 órai balatonakali úrvacsorás istentiszteleteinkre közösségileg nem kerülhet sor.
  • A Balatonfüreden felvett üres templomos istentiszteletet:
  • Ünnepi istentiszteletünket a Füred TV 15 órakor, valamint a Balatonakali TV egy még nem pontosított időpontban leadja.
  • A közmédia ezen kívül is még több igei alkalmat közvetít e napon: 9 órakor a Duna TV, valamint a Kossuth Rádió 10,04-kor római katolikus szentmisét közvetít.
  • A Kossuth Rádió ezen az ünnepen 18,02-kor a Budapest-Deák-téri evangélikus templomból közvetít istentiszteletet, amelyen igét hirdet Kondor Péter déli egyházkerületi püspök.

Április 13. – Hétfő – Húsvéthétfő:

• A 9 órai úrvacsorás füredi és a 11 órai pécselyi úrvacsorás istentiszteleteinkre közösségileg nem kerülhet sor. A Balatonfüreden felvett üres templomos istentiszteletet a láthatják a következő fórumokon:
  • A Füred TV az előző napi húsvétvasárnapi istentiszteletünket e napon 10 óratól megismétli.
  • 13,30-kor a Kossuth Rádió az Evangélikus félóra című műsorával jelentkezik.

Április 17. – Pénteken:

• 17 órakor ifis fb-csoportunkban videóchaten megtartjuk a szokásos ifjúsági óránkat.

Április 19. – Vasárnap – Húsvét utáni 1. (Fehér-)vasárnap:

Április 24. – Pénteken:

Április 25. – Szombat:

• 7,50-kor a Duna TV Napi áhítat című műsorában Gregerssen-Labossa György szolgál – ezt a Kossuth Rádió 19,50-kor megismétli.

A soron következő időszakban:

• a járvány és a rendelkezések ideje alatt minden hétközi és ünnepi alkalmunk, valamint csoportkörünk szünetel.
  • honlapunkra naponta töltünk fel egy léleképítő áhítatot a bibliaolvasó útmutató napi igéiről.
  • A hittanórák anyagát természetesen digitális formában a tavaszi szünet után is leadjuk az oktatási intézményekben.

Közösségünk a következőket biztosítja a következő időszakban:

• lelkészünk a mobiltelefonján (+36/20-824-6902) kereshető.
  • szigorúan családi körben és felelősséggel a kazuális alkalmakat, (a keresztelőt, az esküvőt és a temetést) ellátjuk – bár a kijárási korlátozás miatt várhatóan ezek az alkalmak is el kell, hogy maradjanak.
  • a hirdetéseinket a honlapunkon és a templomi hirdetőtáblán minden héten elolvashatják.
  • a szolgálatokon kívüli ügymenetünk, adminisztrációnk és lelkészi hivatalunk zökkenőmentesen üzemel.
  • Egyéb hirdetések:
  • Kérjük, hogy jelezze az a testvér vagy család a lelkészünknek, aki bármire is rászorulna – szívesen megszervezzük a vigyázást, a közös tanulást, a bevásárlást, bármilyen segítséget, vagy segítünk, hogyha pusztán jószóra vágynak! Illetve, ha tudunk valakiről, akin segíteni kell, kérem, jelezzük és/vagy támogassuk is gyülekezeti közösségünkön belül.
  • Egyházunk elnöksége felhívja testvéreink figyelmét a 2021-es népszámlálásra, hogy minden evangélikus testvér bátran vallja meg felekezetünkhöz való tartozását. Hálásan köszönjük!
  • Aki szeretné megkapni az Evangélikus Élet legfrissebb számát a Híd magazinnal, valamint az eggyel ezelőtti számot a „Mi evangélikusok” kiadvánnyal (amit majd amúgy később minden evangélikus testvérhez eljuttatunk), kérem, jelezze, és szívesen elviszem neki vagy bedobom a postaládájába.
  • Evangélikusságunk püspöki kara körlevélben és kör-videóban is fordult egyházunk népéhez, amelyet elolvashatnak, illetve megtekinthetnek gyülekezetünk fb-oldalán és egyházunk honlapján is: https://www.evangelikus.hu/szivunk-templomma-legyenpuspoki-pasztorlevel-2020-viragvasarnap

Kazuális szolgálatok:

• Szomorú szívvel jelentjük, hogy elhunyt Pálfi Sándorné, Kovács Lenke testvérünk, gyülekezetünk aktív munkatársa 66 éves korában. Temetésére a nemesleányfalui temetőben kerül sor 2020. április 18-án, szombaton, várhatóan 15 órakor. A mostani helyzetre tekintettel kérjük testvéreinket, hogy magára a szűk családi körben tartandó temetésre ne jöjjenek ki, hanem majd fogunk tartani a járványt követően füredi templomunkban egy megemlékező istentiszteletet.
  • Pénzügyek és adományok:
  • Hálásak vagyunk az idei egyházfenntartói járulékuk befizetéséért az egyházközségi 11748069-20011930 számú számlaszámra, illetve alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalással.
  • Az adók 1%-ának felajánlását hálásan köszöni a 0035-ös technikai számon Magyarországi Evangélikus Egyházunk; a másik 1%-ért pedig a gyülekezeti alapítványunk hálás a nyilatkozatukban a 189151648119 szám beírásáért

Kérjük, figyeljék online közvetítéseinket, hirdetéseinket, a honlapon és a médiában megjelenő közleményeinket és tájékoztatásainkat!