Hirdetés - 2020.04.19.

„Mint újszülött csecsemők...”

1.Pt.2,2

Április 19. – Vasárnap – Húsvét utáni 1. (Fehér-)vasárnap:

• 10,34-kor a Duna TV Evangélikus magazint közvetít, míg a Kossuth Rádió 10,04-től görögkatolikus szent liturgiát ad le.
  • Istentiszteleteink sajnos még mindig, így ma is elmaradnak – ugyanakkor a füredi templomunkban felvett istentiszteletünket feltöltjük, és az megtekinthető:
  • egyrészt az egyházközségünk facebook oldalán: https://www.facebook.com/groups/132137973626664/?ref=br_rs
  • ... másrészt gyülekezet honlapjának multimédia alfelületén: http://balatonfuredievangelikusgyulekezet.hu/index.php/hu/
  • valamint a Füred TV 15 órakor kezdődő vallási blokkjában mind a római katolikus szentmisét, mind pedig a református és evangélikus istentiszteleteinket közvetíti.

Április 24. – Pénteken:

• 17 órakor ifis fb-csoportunkban videóchaten megtartjuk a szokásos ifjúsági óránkat.
  • Természetesen az erre a hétvégére hirdetett városi Jókai-napok és annak gazdag programjai elmaradnak.

Április 25. – Szombat:

• 7,50-kor a Duna TV Napi áhítat című műsorában Gregerssen-Labossa György szolgál – ezt a Kossuth Rádió 19,50-kor megismétli.
  • Az erre a napra tervezett egyházmegyei közgyűlés elmarad.

Április 26. – Vasárnap – Húsvét utáni 2. vasárnap:

Április 27. – Hérfő:

• 13,30-kor evangélikus félóra a Kossuth Rádióban.

Május 3. – Vasárnap – Húsvét utáni 3. vasárnap:

• Istentiszteleteink várhatóan még mindig elmaradnak – ugyanakkor a füredi templomunkban felvett istentiszteletünket feltöltjük, és az megtekinthető:
  • 10,08-kor várhatóan a Duna TV evangélikus ifjúsági műsort ad le.
  • 11 órától a Duna TV evangélikus istentiszteletet közvetít a győri Öregtemplomból, amelyen igét hirdet Szemerei János nyugati (dunántúli) egyházkerületi püspök.

A soron következő időszakban:

• a járvány és a rendelkezések ideje alatt minden hétközi és ünnepi alkalmunk, valamint csoportkörünk szünetel.
  • honlapunkra naponta töltünk fel egy léleképítő áhítatot a bibliaolvasó útmutató napi igéiről.
  • A hittanórák anyagát természetesen digitális formában leadjuk az oktatási intézményekben.

Közösségünk a következőket biztosítja a következő időszakban:

• lelkészünk a mobiltelefonján (+36/20-824-6902) kereshető.
  • szigorúan családi körben és felelősséggel a kazuális alkalmakat, (a keresztelőt, az esküvőt és a temetést) ellátjuk – bár a kijárási korlátozás miatt várhatóan ezek az alkalmak is el kell, hogy maradjanak.
  • a hirdetéseinket a honlapunkon és a templomi hirdetőtáblán minden héten elolvashatják.
  • a szolgálatokon kívüli ügymenetünk, adminisztrációnk és lelkészi hivatalunk zökkenőmentesen üzemel.
  • Egyéb hirdetések:
  • Kérjük, hogy jelezze az a testvér vagy család a lelkészünknek, aki bármire is rászorulna – szívesen megszervezzük a vigyázást, a közös tanulást, a bevásárlást, bármilyen segítséget, vagy segítünk, hogyha pusztán jószóra vágynak! Illetve, ha tudunk valakiről, akin segíteni kell, kérem, jelezzük és/vagy támogassuk is gyülekezeti közösségünkön belül.
  • Egyházunk elnöksége felhívja testvéreink figyelmét a 2021-es népszámlálásra, hogy minden evangélikus testvér bátran vallja meg felekezetünkhöz való tartozását. Hálásan köszönjük!
  • Aki szeretné megkapni az Evangélikus Élet legfrissebb számát a Híd magazinnal, valamint az eggyel ezelőtti számot a „Mi evangélikusok” kiadvánnyal (amit majd amúgy később minden evangélikus testvérhez eljuttatunk), kérem, jelezze, és szívesen elviszem neki vagy bedobom a postaládájába.
  • 2020. október 17-én 10 órától a dombóvári evangélikus templomban keresztyén költőtalálkozó lesz. Az alkalomra a versírás mottójául Jn.17,20-24 szolgál. A jelentkező résztvevők a versük elküldésével keressék Balassa Jenő szervezőt, mégpedig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. mail-címen.

Kazuális szolgálatok:

• 2020. április 18-án eltemettük szűk családi körben a nemesleányfalusi temetőben Pálfi Sándorné, Kovács Lenke testvérünket, gyülekezetünk aktív munkatársát, aki 66 éves korában hunyt el. Elhunyt testvérünkról megemlékezve a járványhelyzet után a füredi templomunkban fogunk majd tartani egy megemlékező istentiszteletet.
  • Pénzügyek és adományok:
  • Hálásak vagyunk az idei egyházfenntartói járulékuk befizetéséért az egyházközségi 11748069-20011930 számú számlaszámra, illetve alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalással.
  • Az adók 1%-ának felajánlását hálásan köszöni a 0035-ös technikai számon Magyarországi Evangélikus Egyházunk; a másik 1%-ért pedig a gyülekezeti alapítványunk hálás a nyilatkozatukban a 189151648119 szám beírásáért

Kérjük, figyeljék online közvetítéseinket, hirdetéseinket, a honlapon és a médiában megjelenő közleményeinket és tájékoztatásainkat!