Hirdetés - 2020.05.10.

„Énekeljetek az Úrnak új éneket, mert csodákat tett, és jobbja szabadulást szerzett.”

Zsolt.98,1

Május 10. – Vasárnap – Húsvét utáni 4. vasárnap:

• Istentiszteleteink elmaradnak, ugyanakkor a füredi templomunkban felvett igei alkalmunk megtekinthető:
  • A Duna TV várhatóan 9 órakor református istentiszteletet közvetít Kispestről, illete 11 órától római katolikus szentmisét Svábhegyről; a Kossuth Rádió pedig 10,04-kor ad le szentmisét Várpalotáról, valamint a délelőtti Duna TV-s református istentiszteletet is megismétlik 18 órától.

Május 11. – Hétfő:

• 13,30-kor a Kossuth Rádió evangélikus félórát közvetít.

Május 15. – Péntek:

• 17 órakor ifis fb-csoportunk videóchaten találkozik.

Május 17. – Vasárnap – Húsvét utáni 5. vasárnap:

• Istentiszteleteink elmaradnak – ugyanakkor a füredi templomunkban felvett igei alkalmunk megtekinthető:
  • A Duna TV várhatóan 10,05-kor az Evangélikus Magazin című műsort adja le.
  • Ez előtt a Dunán 9 órakor katolikus miseközvetítés lesz a Budapest belvárosi templomból, illetve 11 órakor református istentisztelteletet közvetítenek a debreceni nagytermplomból.

Május 21. – Csütörtök – Mennybemenetel ünnepe:

• Esti konfirmációs vizsgával egybekötött hagyományos ünnepi istentiszteletünk elmarad, helyette hosszabb napi áhítatot tartunk.

Május 22. – Péntek:

• 17 órakor ifis fb-csoportunk videóchaten találkozik.

Május 23. – Szombat:

• az ezen napra Balatonboglárra meghirdetett egyházkerületi missziói nap elmarad.

Május 24. – Vasárnap – Húsvét utáni 6. vasárnap:

• Istentiszteleteink elmaradnak, így sajnos az erre a vasárnapra tervezett 50 éves jubiluemi aranykonfirmációs alkalom is Alsódörgicsén – ugyanakkor a füredi templomunkban felvett igei alkalmunk megtekinthető:
  • egyrészt az egyházközségünk facebook oldalán: https://www.facebook.com/groups/132137973626664/?ref=br_rs
  • ... másrészt gyülekezet honlapjának multimédia alfelületén: http://balatonfuredievangelikusgyulekezet.hu/index.php/hu/
  • valamint a Füred TV 15 órakor kezdődő vallási blokkjában mind a római katolikus szentmisét, mind pedig a református és evangélikus istentiszteleteinket közvetíti.

Közösségünk a következőket biztosítja a következő időszakban:

• lelkészünk a mobiltelefonján (+36/20-824-6902) kereshető.
  • szigorúan családi körben és felelősséggel a kazuális alkalmakat, (a keresztelőt, az esküvőt és a temetést) ellátjuk.
  • a hirdetéseinket a honlapunkon és a templomi hirdetőtáblán minden héten elolvashatják.
  • bár a járvány és a rendelkezések ideje alatt minden hétközi és ünnepi alkalmunk, valamint csoportkörünk szünetel, a szolgálatokon kívüli ügymenetünk, adminisztrációnk és lelkészi hivatalunk zökkenőmentesen üzemel.
  • honlapunkra naponta töltünk fel egy léleképítő áhítatot a bibliaolvasó útmutató napi igéiről.
  • a hittanórák anyagát természetesen digitális formában leadjuk az oktatási intézményekben.
  • Egyéb hirdetések:
  • Kérjük, hogy jelezze az a testvér vagy család a lelkészünknek, aki bármire is rászorulna – szívesen megszervezzük a vigyázást, a közös tanulást, a bevásárlást, bármilyen segítséget, vagy segítünk, hogyha pusztán jószóra vágynak! Illetve, ha tudunk valakiről, akin segíteni kell, kérem, jelezzük és/vagy támogassuk is gyülekezeti közösségünkön belül.
  • Egyházunk elnöksége felhívja testvéreink figyelmét a 2021-es népszámlálásra, hogy minden evangélikus testvér bátran vallja meg felekezetünkhöz való tartozását. Hálásan köszönjük!
  • Aki szeretné megkapni az Evangélikus Élet legfrissebb számait, azt kérem, jelezze, és szívesen bedobom a postaládájába.
  • 2020. október 17-én 10 órától a dombóvári evangélikus templomban keresztyén költőtalálkozó lesz. Az alkalomra a versírás mottójául Jn.17,20-24 szolgál. A jelentkező résztvevők a versük elküldésével keressék Balassa Jenő szervezőt, mégpedig a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. mail-címen.
  • A Püspöki Tanács legújabb körleveléből kiemeljük, hogy a MEÖT tagegyházainak együttműködésében létrehozott ökumenikus egyházi lelki segélyvonal áll azok szolgálatára, akik elsősorban egészségügyi dolgozóként, betegként vagy beteg hozzátartozójaként rászorulnak lelki beszélgetésre. A vonal túloldalán különböző felekezetű, köztük 20 evangélikus lelkész várja a hívásukat. Ez az ingyen mindennap 8 és 20 óra között hívható „zöld szám”: +36 80 496 005.
  • Egyházunk központja tudatja, hogy a nyárra szervezett összes tábora és ifjúsági programja, így a gyulai XIII. Szélrózsa találkozó is elmarad – ez utóbbi egy évvel tolódik.
  • Pénzügyek és adományok:
  • Hálásak vagyunk az idei egyházfenntartói járulékuk befizetéséért az egyházközségi 11748069-20011930 számú számlaszámra, illetve alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalással.
  • Az adók 1%-ának felajánlását hálásan köszöni a 0035-ös technikai számon Magyarországi Evangélikus Egyházunk; a másik 1%-ért pedig a gyülekezeti alapítványunk hálás a nyilatkozatukban a 189151648119 szám beírásáért.
  • Köszönjük, hogyha otthon gyűjtik ezen vasárnapjaink templomba szánt perselypénzét egy kis dobozban vagy befőttesüvegben, és aztán azt majd, ha újra alkalom lesz rá, magukkal hozzák a perselyünkbe.
  • Itt hívjuk fel testvéreink figyelmét egyházunk világi vezetőinek, országos és egyházkerületi felügyelőinknek a felhívására, akik országos irodánkkal együtt létrehoztak egy linket, ahol a perselypénzt gyülekezeteknek, így nekünk is fel lehet ajánlani. (www.perselypenz.hu).
  • Örömmel tudósítok arról, hogy sikeres pályázatot nyertünk el az alsódörgicsei templomunk oltárképének felújítására, valamint a Segítség a segítőknek projektre is.

Kazuális szolgálatok:

• Az elmúlt héten utolsó útjára kísértük a felsődörgicsei temetőben Dr. Demján Ildikó 61 évet élt testvérünket.

Kérjük, figyeljék online közvetítéseinket, hirdetéseinket, a honlapon és a médiában megjelenő közleményeinket és tájékoztatásainkat!