Hirdetés - 2017.07.16.

„Kegyelemből van üdvösségetek hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka.”

Ef.2,8

Heti alkalmaink:

Július 16. - Vasárnap – Szentháromság utáni 5. vasárnap

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
  • - Ezzel párhuzamosan gyerekistentisztelet az ifiteremben.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • - 30 órakor Pécsely-Zádorvárnál lesz szabadtéri úrvacsorás istentiszteletünk.
  • - 17 órakor angol nyelvű istentisztelet Balatonfüreden a vizes vb-n részt vevők, sportolók, delegációk, szurkolók és persze minden érdeklődő részére. Az alkalom során Dr. Pángyánszky Ágnes hittudományi egyetemi lelkész szolgál.

Július 18. - Kedd:

• - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Július 21. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Július 22. – Vasárnap – Szentháromság utáni 6. vasárnap:

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén (soron következő istentisztelet a jövő héten).
  • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

• Július 24-étől veszi kezdetét egyházkerületünk minden egyházmegyéjét érintő 500 kilométeres reformációs kerékpártúra. Várhatóan július 26-án, szerdán városunkba érkezik a delegáció, akikhez lehet csatlakozni akár az egész túra erejéig, akár azon a napon, amikor városunkból továbbindulnak Balatonboglárra. Július 27-én 8.00 órakor ezért templomi áhítatot tartunk az útnak induló résztvevőknek, és gyülekezetünk határáig, azaz Alsóőrsig kerékpáron is elkísérjük őket.
  • Július 29-én, szombaton Alsódörgicsei templomunkban Teleki Gergő ad zongorakoncertet.
  • Július 29-én, szombaton és augusztus 2-án, kedden 20.15-kor Balatonakaliban gitárkoncerteknek ad otthont a templomunk.
  • Sajnos, a 2017. augusztus 5-ére tervezett „Reformáció 500” című koncert, amelyen Varnus Xavér orgonaművész és Gáncs Péter elnök-püspökünk szolgált volna, elnapolódott.
  • Ugyanakkor helyette aznap Felsődörgicsén, 20 órakor Hamvas Bélára, az ő születésének 120. évfordulójára emlékező zenés irodalmi est lesz Suda Magdolna és Nagy Csaba előadásában a Levendáriumban, rossz idő esetén pedig a templomunkban.
  • Kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma – benne gyülekezetünkről szóló tudósítással – a beiktatásomról szóló Naplóban is megjelent cikkel.