Hirdetés - 2017.07.23.

Heti alkalmaink:

Július 23. - Vasárnap – Szentháromság utáni 6. vasárnap

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén (a soron következő itteni istentisztelet majd jövő héten, azaz július 30-án lesz.)
  • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban (a soron következő itteni istentisztelet 3 hét múlva, azaz augusztus 13-án lesz.)

Július 25. - Kedd:

• - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Július 27. – Csütörtök:

• - 8 órakor templomi áhítatot tartunk a templomunkban a Drótszamáron című programban részt vevő egyházkerületi kerékpáros csapatnak, akik egy hét alatt 500 kilométert kerékpározva végigjárják az egyházkerületünk mind a hat egyházmegyéjét; és akik szerdáról csütörtökre nálunk szállnak meg, majd folytatják útjukat Balatonboglár felé. Ezután az igei alkalom után akár el is kísérhetjük őket biciklin a gyülekezetünk határáig, Alsóőrsig.

Július 28. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Július 29. – Szombat:

• - Alsódörgicsei templomunkban 19 órakor Teleki Gergő ad zongorakoncertet.
  • - Balatonakali templomunkban pedig 20.15-kor gitárkoncert lesz.

Július 30. – Vasárnap – Szentháromság utáni 7. vasárnap:

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – ezen istentiszteletünk keretében kereszteljük meg Csaby Lilien kistestvérünket
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.

• Örömmel jelentem, hogy a múlt vasárnap 17 órakor megrendezett angol nyelvű istentisztelet áldott alkalom volt, és bár a címzettek nem jöttek el, közösségünkből jó páran képviseltették magukat, amit hálásan köszönök nekik!
  • Szintén örömmel tudom hirdetni, hogy a szívkórházzal való egyeztetést követően augusztus 1-jén, kedden 16 órakor istentiszteletet tartunk a szanatóriumban, az úgynevezett moziteremben; és ettől kezdve havi rendszerességgel kerül majd sor ottani istentiszteletre, vagyis a hónap első keddjein 16 órától.
  • Augusztus 2-án, szerdán 20.15-kor Balatonakaliban ugyancsak gitárkoncerteknek ad otthont a templomunk.
  • Sajnos, a 2017. augusztus 5-ére tervezett „Reformáció 500” című koncert, amelyen Varnus Xavér orgonaművész és Gáncs Péter elnök-püspökünk szolgált volna, elnapolódott – mégpedig várhatóan az október 8-9-i hétvége valamelyik napjára.
  • Ugyanakkor helyette aznap Felsődörgicsén, 20 órakor Hamvas Bélára, az ő születésének 120. évfordulójára emlékező zenés irodalmi est lesz Suda Magdolna és Nagy Csaba előadásában a Levendáriumban, rossz idő esetén pedig a templomunkban.
  • Örülünk, hogy a Láthatóan evangélikus reformációs cikk-sorozat soron következő interjúalanya Csaby Sándor felügyelőnk – ajánlom a testvérek figyelmébe a nyilatkozatát.