Hirdetés - 2017.09.03.

„A megrepedt nádszálat nem töri össze, a füstölgő mécsest nem oltja ki.”

Ézs.42,3

Heti alkalmaink:

Szeptember 3. - Vasárnap – Szentháromság utáni 12. vasárnap:

• - 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden, amely egyben tanévnyitó istentiszteletünk is – szeretettel köszöntöm hittanos fiataljainkat és hozzátartozóikat! Istentiszteletünk végén majd hittanosainkkal együtt énekeljük el az „Áldásoddal megyünk!” című ifiéneket.
  • - Köszönöm az alkalmazkodást gyülekezetünk úrvacsoravevő hagyományához, vagyis az ostya kehelybe mártásának lehetőségét. Természetesen azok, akik mindenképpen közös kehelyből óhajtanak a szentségből részesülni, számukra,  jelzésükre egy külön kehely áll a rendelkezésükre.
  • - 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

Szeptember 5. - Kedd:

• - 16 órakor istentisztelet a Szívkórházban, a moziteremben.
  • - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Szeptember 6. - Szerda:

• - Egyházmegyei lelkészgyűlés (LMK) lesz Takácsiban - aznap ezért csak telefonon érhetnek el a testvérek.

Szeptember 8. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Szeptember 9. - Szombat:

• - 15 órakor lesz a hagyományos „Könyörgés a magyarságét” ökumenikus istentisztelet Tihanyban, amelyre a bencés apátság szeretettel hívja közösségünket. Az igehirdető Orosz Attila délvidéki, bácskai református esperes lesz.

Szeptember 10. – Vasárnap – Szentháromság utáni 13. vasárnap:

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
  • - Az istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönöm a hozott, felajánlott süteményeket, és az előkészítésben való segítséget.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

• Hálásan köszönöm a múlt héten megtartott, és igazán áldásos ifjúsági tanévkezdő csendesnapjaink megszervezésében és lebonyolításában a sok segítséget szervezőtársaimnak!
  • Jelzem, hogy templomunkban találtunk egy fülbevalót. Örömmel adjuk oda az elvesztése miatt szomorkodó tulajdonosnak.
  • Szeptember 15-17 között fiataljaink részt vesznek az EKE piliscsabai ifjúsági hétvégéjén. Ifjainkhoz lehet még csatlakozni.
  • A szeptember 23-i veszprémi Kálvin parki templomban tartandó „Reformáció és Ökumené” konferenciára lehet még jelentkezni az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.–os e-mail-címen IX. 15-ig.
  • Énekkarunk próbái várhatóan szeptember közepétől kezdődnek majd, amikor karvezetőnk a kárpátaljai útjáról hazatér.
  • Október 13-16 között körvonalazódik egy bajorországi utunk a germeringi testvérgyülekezetbe, ahol résztvennénk az ottani reformációs ünnepségeken is. Kérem, gondolják át a testvérek, hogy kik azok, akik szívesen velünk utaznának és delegációnk része lennének. A jelentkezésről és annak határidejéről még majd tájékoztatjuk gyülekezetünket.

Kazuáliák:

Leendő esketéseink:

Szeptember 9-én, szombaton 16 órakor balatonfüredi templomunkban házasságot köt: Koszti Gábor - Lintner Zsófia

Szeptember 9-én, szombaton 17,45 órakor balatonfüredi templomunkban házasságot köt: Tell Szabolcs - Marsi Judit

Gyulán eltemették Vargáné Janecskó Júlia testvérünk édesapját.

Szeretettel érzünk együtt kedves testvérgyülekezeti kapcsolattartón testvérünkkel és családjával a gyászukban.

Mivel ma a családban való örömteli események miatt adunk hálát, ezért elhunyt testvérünkről majd két hét múlva, szeptember 17-én vasárnap emlékezünk meg az oltár előtti záróimádságunkban.

Eltemettük:  Sárköziné Sárovits Hajnalka könyvtárigazgatót (58)

A család kérésére, minthogy akkor tudnak eljönni istentiszteletünkre, ezért a jövő héten emlékezünk meg imádságunkban elhunyt testvérünkről.

Hálásan köszönöm a testvéreknek, akik a temetés során segítettek nekem az éneklésben.