Hirdetés - 2017.12.17

„Építsetek utat a pusztában az Úrnak! Az Úr jön hatalommal!”

Ézs.40,3.10

December 17. – Vasárnap – Ádvent 3. vasárnap:

• Ifjúsági csendesnapjaink e napon záródnak a délutáni programmal és 18 órakor esti áhítattal.
  • Ezen vasárnapi perselypénzünk egyházunk püspöki tanácsának a felhívása értelmében a közel-keleti konfliktus áldozatainak és kiemelten az üldözött keresztyéneknek a megsegítését szolgálja majd.

December 18. - Hétfő:

• 17 órakor a szerdai koncerten szereplő vendégkórusok próbája lesz templomunkban.

December 19. - Kedd:

• 16 órakor lesz az eredetileg múlt szombatra tervezett városi karácsonyfa ünnep a Vaszary Villa kertjében.
  • 17 órakor a hagyományos bibliaóránk idejében ádventi elcsendesedést, áhítatot tartunk a templomunkban.
  • Alkalmunkat követően csomagoljuk be a szentesti alkalmainkon résztvevő gyermekek számára az előkészített ajándékcsomagokat – köszönöm az ebben való segítséget!
  • 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

December 20. - Szerda:

• 18 órakor templomunk ad otthont a városi felnőtt kórusok karácsonyi hangversenyének és egyházzenei áhítatának (természetesen a mi kórusunk szolgálatával is); erre a koncertre szeretettel hívogatunk minden érdeklődőt!

December 21. -  Csütörtök:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

December 22. - Péntek:

• konfirmandus óránk a téli szünet kezdete miatt elmarad.
  • 17 órakor ifióra az ifiteremben.

December 23. - Szombat:

• 9 órakor főpróbát tartunk a templomban a szenteste szolgálatot teljesítő szereplő gyermekeknek.

December 24. – Vasárnap – Ádvent 4. vasárnap és Szenteste:

• 11 órakor a Duna TV Cinkotáról közvetít evangélikus istentiszteletet Vető István lelkész szolgálatával.
  • 14 órakor szentesti istentisztelet az ottani gyermekek szolgálatával Alsódörgicsén.
  • 17 órakor szentesti istentisztelet a gyermekeink és ifjúságunk szolgálatával.

December 25. - Hétfő – Karácsony első ünnepnapja:

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden – ezen istentiszteletünkön énekkarunk is szolgál.
  • 10.04-kor a Kossuth Rádió közvetít Szolnokról evangélikus istentiszteletet Győri Péter Benjámin esperes szolgálatával.
  • 11 órakor úrvacsorás istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonakaliban.

December 26. - Kedd – Karácsony második ünnepnapja:

• 9 órakor csatlakozó úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • 11 órakor úrvacsorás istentisztelet Pécselyen, a református templomban.
  • Aznapi 17 órakor kezdődő bibliaóránk elmarad.

• Ünnepi istentiszteleti menetünket olvashatják mind a szokott módon a faliújságokon, mind a honlapunkon, mind pedig a szokott havi cikkünk mellett a Balatonfüredi Naplóban és a napszámú hirdetni-való miatt a kijáratnál kihelyezett fénymásolt hirdetéseinkben is.
  • December 29-én, pénteken a téli szünet miatt nem lesz konfirmációs óra, viszont lesz ifjúsági óra az ifiteremben; illetve 18 órakor vezetőségi testületünk számára ülés a gyülekezeti teremben.
  • Szerdánként este imaalkalom kezdődik a gyülekezeti teremben – amelyre szeretettel várjuk a testvéreket. Érdeklődni és bejelentkezni Riczinger Ádám testvérünknél lehet.
  • Hálásan köszönjük minden Testvérnek, aki az elmúló egyházi évben egyházfenntartásával, egyházadójával, valamilyen céladományával, illetve a perselypénzével hozzájárult gyülekezetünk működéséhez – kérem, hogy aki még ezt nem tette meg idén, legyen kedves azt pótolni még a naptári év hátralevő részében. Köszönöm!
  • Vezetőségi gyűlésünk döntése értelmében presbiter testvéreinket meg fogom kérdezni egyen-egyenként a soron következő időszakban, hogy a 2018-tól kezdődő 6 éves ciklusban vállalják-e az eddig betöltött tisztüket. Köszönöm ez irányú segítségüket és közös gondolkodásukat!
  • A bejáratnál kihelyeztünk egy külön perselyt, amelybe azon adományaikat dobhatják a testvéreink, amiből a gyermekeinknek és fiataljainknak készítünk karácsonyi ajándékcsomagot.
  • Az Amerikai Evangélikus Egyház ismét lehetőséget biztosít egy 18 évét betöltött, angolul jól beszélő fiatal részére, hogy a nyári táboraiban 2018. május 23. – augusztus 15. között segítőként részt vegyen. Az ELCA az útiköltség mellett teljes ellátást, szállást és ellátást fizet (a vízumot egyedül nem). Jelentkezni a lelkészi hivatalon keresztül lehet.
  • Megjelent az Evangélikus Élet legfrissebb száma.
  • Kaphatóak a 2018-as évi bibliaolvasó útmutatók a kijáratnál: a bővített verziójú 680 Ft-ért, a hagyományos 450 Ft-ért.