Hirdetés - 2018.01.14.

„A törvény Mózes által adatott, a kegyelem és az igazság Jézus Krisztus által jelent meg.”

Jn.1,17

Január 14. – Vasárnap – Vízkereszt utáni 2. vasárnap:

• Istentiszteletünkkel párhuzamosan gyerekistentisztelet az ifiteremben.
  • az istentiszteletet követően hagyományosan a gyülekezeti termünkben szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönjük testvéreink süteményfelajánlásait és az előkészületeket.

Január 15. – Hétfő:

• Kezdetét veszi az ökumenikus imahetünk – ezen a napon 17 órakor Gabnai Sándor lelkészünk prédikál Tihanyban, az apátsági templomban.

Január 16. -  Kedd:

-      17 órakor imaheti istentisztelet a pirostemplomban Császár Attila református esperes igehirdetésével, amely alkalmat követően szeretetvendégség lesz a piros iskolában.

-      Az aznapi bibliaóránk az imaheti istentisztelet miatt elmarad – bibliaórás testvéreinket is az istentiszteletre hívjuk.

Január 17. – Szerda:

• 17 órakor imaheti istentisztelet a fehértemplomban – igehirdető: Gabnai Sándor lelkészünk.

Január 17. - Csütörtök:

• 17 órakor imaheti istentisztelet az arácsi református templomban – igehirdető: Dasek Viktor plébános, amely alkalmat követően szeretetvendégség lesz az arácsi református gyülekezeti ház emeleti termében.
  • 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Január 19. - Péntek:

• 17 órakor imaheti istentisztelet a templomunkban – igehirdető: Korzenszky Richárd tihanyi perjel – konfirmandusainkat és fiataljainkat is erre az alkalomra hívjuk; valamint ezen alkalmon szolgálnak énekeikkel a Balatonfüredi Ifjú Muzsikusok gyerekkórusa.
  • 18 órától az istentisztelet után az ifióra folytatódik az ifiteremben.

Január 20. – Szombat:

• délután az Anna Grand Hotelben Vince napi borlovagrendi konferencia lesz, amelynek záróáhítatát Gabnai Sándor lelkészünk tartja hozzávetőlegesen 15.30 körül.
  • 17 órakor lezárul az imahét – az utolsó istentisztelet a templomunkban lesz úrvacsorával és református kórustagokkal kiegészítve az énekkarunk szolgálatával – igehirdető: Miklós Ferenc református lelkipásztor.

Január 21. – Vasárnap – Vízkereszt utáni utolsó vasárnap:

• 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén – az alkalom után az ottani egyházi tisztújító választások kapcsán jelöltlista-véglegesítő közgyűlést tartunk.

Január 22. – Hétfő – Magyar Kultúra Napja

• 11 órakor a kultúra napja alkalmából a Kölcsey szobornál ünnepi megemlékezés lesz. Beszédet tart: Komáromi Móric hittestvérünk, a Szent Benedek iskola marketing igazgatója.
  • 18 órakor az Anna Grand Hotelben ünnepi gálaest a Balatonfüred kultúrájáért kitüntetés átadásával.

Január 24. -  Szerda:

• 17 órakor a református iskola Kálvin-teremben Szabó Attila ádventista lelkipásztor ad elő „Előítéletek nélkül az emberek között” címmel.

Január 28. – Vasárnap:

• Az aznapi 11 órakor kezdődő balatonakali istentiszteletünk után az ottani egyházi tisztújító választások kapcsán jelöltlista-véglegesítő közgyűlést tartunk.

Január 30. – Kedd:

• 17 órakor kezdődő bibliaóránk idejében emlékezünk meg az aznap 200 éve született evangélikus hadseregtábornokról, Görgey Artúrról.

Február 2-4. – Péntektől vasárnapig:

• e hétvégén kerül sor a Luther konferenciára a révfülöpi oktatási központban. Lehet rá jelentkezni a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen.

• Hálásan köszönöm a karácsonyfánk lebontását az ebben segítkező testvéreknek.
  • Kérem, nézzék el nekem testvéreim, hogy most már minden alkalom során bekapcsoltan hagyom rezgő állapotában a telefonomat; hogyha gyermekem születése miatt indulnunk kellene, akkor arra reagálni tudjak.
  • Kapható a 2018-as évi bővített és hagyományos bibliaolvasó útmutató és a 2018-as Evangélikus Naptár; valamint az Evangélikus Élet legfrissebb száma.
  • Azon testvérek, akiknek adóbevallását már a közeljövőben le kell adniuk, kérem, hogy ne feledkezzenek el arról, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogathatják a Magyarországi Evangélikus Egyházat; illetve adójuk másik 1%-ával gyülekezeti alapítványunkat: 18915648-1-19-es adószámon „Evangélikus Templomért Balatonfüreden” Alapítvány megnevezéssel. Köszönjük!