Hirdetés - 2018.02.04.

„Ma, ha az ő szavát halljátok, ne meg keményítsétek a szíveteket.”

Zsid.3,15

Február 4. – Vasárnap – Hatvanad vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden úrvacsoraosztással.
  • Ezzel párhuzamosan gyerekistentisztelet az ifiteremben.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.
  • Istentiszteleteinket Szabó Vilmos Béla nyugdíjas esperes tartja – lelkészünk köszöni a szabadsága alatti helyettesítést mind esperes úrnak, mind Riczinger József nyugalmazott lelkész úrnak, mind Riczinger Ádám ifjúsági vezetőnknek.

Február 5. – Hétfő:

-      10 órakor áhítat a Szociális Központban.

Február 6. – Kedd:

-      16 órakor istentisztelet a Szívkórházban.

-      17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

-      Ugyancsak 17 órakor a református iskolában egy eredményhirdetéshez kapcsolódva folytatódik a beiskolázási program – ezen alkalom során a Kálvin-teremben Rojtos Norbert igazgató tájékoztatót tart a leendő kiselsősök érdeklődő szüleinek.

Február 7. – Szerda:

-      e napon egyházmegyei lelkészgyűlés (lmk) van Révfülöpön, az Oktatási Központban.

-      17 órakor a református általános iskola Kálvin-termében Petrőcz Lászlóné nyugalmazott református lelkipásztor tart elóadást „Az édesanyák reformációja” címmel.

Február 8. - Csütörtök:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Február 9. - Péntek:

• A konfirmációs óra elmarad az iskolai farsangok miatt.
  • 17 órától ifióra az ifiteremben.

Február 11. – Vasárnap – Ötvened vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – istentiszteletünket Szabó Vilmos Béla nyugdíjas esperes tartja.
  • Az istentisztelet után szeretetvendég a gyülekezeti teremben – hálásan köszönjük a testvérek süteményfelajánlásait.
  • Szomorú szívvel jelentjük, hogy elhunyt Csima Györgyné, Zlata Liptáková testvérünk 74 éves korában. Templomi búcsúztatójára ezen vasárnap kerül sor 13 órai kezdettel.

Február 18. – Vasárnap – Böjt 1. vasárnap:

• 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • Istentiszteleteinket Szabó Vilmos Béla nyugdíjas esperes tartja.

• Azon testvérek, akiknek adóbevallását már a közeljövőben le kell adniuk, kérem, hogy ne feledkezzenek el arról, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogathatják a Magyarországi Evangélikus Egyházat; illetve adójuk másik 1%-ával gyülekezeti alapítványunkat: 18915648-1-19-es adószámon „Evangélikus Templomért Balatonfüreden” Alapítvány megnevezéssel. A kijáratnál kihelyeztem a kitöltésben segítő papírokat. Köszönjük!
  • Elindítottuk a tisztújítási folyamatot gyülekezetünkben is. Felhívjuk figyelmüket arra, hogy tisztségviselőnek vagy presbiternek való személyi jelöléseikkel forduljanak Jelölőbizottságunkhoz.
  • Egy rászoruló, káreseményt szenvedett frissnyugdíjas füredi testvér keres kedvezményes albérletet magának. Aki segíteni tud, kérem keresse az összekötőt: Zsirai László író – szerkesztő urat a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. elektronikus címen.
  • Lelkészünk és felesége örömmel tudatja, hogy megszületett Gabnai Áron Sándor. Köszönik a sok imádságot, rájuk gondolást!