Background Image

Hirdetés - 2018.03.18.

„Szolgáltass nekem igazságot, Istenem!”

43.Zsolt.1.

 Alkalmaink:

             Március 18. – Vasárnap – Böjt 5. vasárnap:

 • 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – Tuboly Ádám kistestvérünk megkeresztelésével.
 • A március 25-i vasárnapi istentiszteleten adjuk át a reformációs emlékkövünket a templomhoz vezető járdába építve. Ennek kapcsán kérem tisztelettel testvéreimet, hogy legyenek kedvesek a szétosztandó papírlapokra felírni néhány olyan gondolatot a záró imádság előtt, hogy mit gondolnak Istenről, az egyházhoz, a gyülekezetünkről. Ezeket a kis cédulákat egy időkapszulában a pénteki beépítéskor el fogjuk helyezni az emlékmű alatt. Köszönöm!
 • 11 órakor ünnepi istentisztelet Alsódörgicsén díszközgyűléssel – az ottani tisztségviselők és presbiterek beiktatásával.

             Március 20. – Kedd:

-     8 órától böjti csendesnap a Szent Benedek középiskolában egyházi szolgálatunkkal és előadásokkal.

-     12 órakor lesz a szomszédos volt zsinagóga, Zsidó Kiválóságok Házának ünnepélyes zárt körű átadója (az eredetileg március 14-ére meghirdetett alkalom e napra lett áttéve). Az ökumenikus egyházi szolgálatunkkal való nagyközönségi átadót 17 órakor tartják. Ezért a 17 órára tervezett böjti esti istentiszteletünk elmarad, helyette szeretettel várjuk a testvéreket a szomszédos zsinagógába.

             Március 21. - Szerda:

 • 14.30-tól ”Felvonulás a keresztyén értékekért” címmel a Balatonfüredi Értelmiségiek Keresztyén Egyesülete egy felvonulást szervez: mégpedig a felekezetek templomaitól a Kerek-templomig – ott pedig ökumenikus imádsággal zárul az alkalom. Útvonal: a fehértemplom – a mi templomunk – a pirostemplom – a Kerek-templom.
 • 17 órakor a „Bach-mindenkinek” országos program keretébe mi is bekapcsolódunk: a Zeneiskola növendékei és tanárai adnak Bach koncertet a templomunkban. A belépés ingyenes.

             Március 22. - Csütörtök:

 • Budapesti utam miatt telefonon tudnak elérni a testvérek – aznap hozom el az emlékkövet és a kiállításanyagot.
 • Az énekkari próba elmarad.

             Március 23. - Péntek:

 • 16 órakor a Hamvas hársfánál Hamvas Béla megemlékezés lesz, amelyen az ünnepi szónok Prőhle Gergely országos felügyelőnk, a Petőfi Irodalmi Múzeum igazgatója. Konfirmandusainkkal is elmegyünk az alkalomra, így kérem őket, hogy 15.45-kor találkozzunk már velük a templomnál.
 • 17 órakor ifjúsági óra az ifiteremben - a pályázati úton elnyert interaktív kiállítás anyagát ekkor építjük fel a fiatalokkal, amely templomukban lesz kiállítva a nagyhéten.

             Március 24. – Szombat:

 • 10 órakor várja városvezetésünk gyülekezetünk tagjait is az első hajó fogadására a kikötőbe.
 • Az eredetileg erre a napra meghirdetett egyházkerületi napot elnapolták május 26-ára.

             Március 25. – Vasárnap – Virágvasárnap:

 • Kérem, hogy figyeljenek rá, hogy e napra virradóra van a szokásos óraátállítás a nyári időszámításra.
 • 9 órakor ünnepi családi istentisztelet Balatonfüreden – egyrészt a megválasztott tisztségviselők és a presbiterek beiktatásával; másrészt pedig az emlék-járókő ünnepélyes átadásával. Ezzel kezdetét veszi a nagyhét.
 • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
 • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban – az ottani tisztségviselők és presbiterek beiktatásával.

             Március 27. – Kedd:

-     17 órakor böjti esti istentisztelet a gyülekezeti teremben.

-     17.45-kor gyülekezeti alapítványunk kuratóriumi ülése a gyülekezeti teremben.

             Március 28. - Nagycsütörtök:

 • 17 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
 • 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

             Március 29. - Nagypéntek:

 • 15 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Alsódörgicsén.
 • 17 órakor ünnepi úrvacsorás passióolvasásos istentisztelet Balatonfüreden.

             Március 30. – Nagyszombat:

 • 17 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.

             Április 1. – Vasárnap – Húsvétvasárnap:

 • 5 órakor ünnepi hajnali úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
 • 9 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
 • 11 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Alsódörgicsén.
 • 14 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonakaliban.

             Április 2. – Hétfő – Húsvéthétfő:

 • 9 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
 • 11 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Pécselyen, a református templomban.

Egyéb:

 • Kérjük Testvéreinktől, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogassák a Magyarországi Evangélikus Egyházat.
 • Sajnos, végül úgy tűnik, hogy még idén sem lehet a másik 1%-unkat felajánlanunk alapítványunk javára. Helyette örömmel javasoljuk, hogy támogassák akár a városunk többi felekezeti alapítványát, akár valamelyik evangélikus alapítványt.
 • Két, Balatonfüredre költöző fél-részben evangélikus család is megbízható albérletet keres. Köszönöm, hogyha testvéreimnek van ajánlása, információja, akkor azt jelzik nekem, hogy a lehetőségeket továbbíthassam az érdeklődőknek.
 • Köszönöm a gratulációkat a mostanság tőlem és rólam megjelent több cikk kapcsán is – volt aki észrevette, hogy egyik-másik fotón többek között stóla is van rajtam, bár gyülekezetünkben ez nem szokás, sőt nem engedélyezett. Nos, természetesen én teljes mértékben alkalmazkodtam és alkalmazkodom a kérésükhez, és nem is hordom a gyülekezeti alkalmakon a stólát – és magam sem értek egyet amúgy a viselésével, amit azt tudják is. Ugyanakkor a borlovagrendi rendezvényeken a hivatalos lovagrendi papi öltözékemhez kénytelen vagyok felvenni azt az ottani viselet további insignéivel együtt – ezt kérem, értsék meg.