Hirdetés - 2018.04.15.

Az Úr szeretetével van tele a föld”

Zsolt.33,5

Április 15. – Vasárnap – Húsvét utáni 2. vasárnap:

• 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • Ifjúsági napjainkat ma 12.15-kor zárjuk templomi áhítattal.
  • Köszönöm, hogy fiataljaink közül pár vállalkoztak arra is, hogy a mai istentisztelet végén egy énekkel köszöntsék Istent és a gyülekezetet.

Április 16. – Hétfő:

-     18 órakor evangélizáció a révfülöpi templomban Barsi Balázs római katolikus lelkész szolgálatával.

Április 17. – Kedd:

-     17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

-     18 órakor evangélizáció a révfülöpi templomban Ittzés István nyugalmazott lelkész szolgálatával.

Április 18. – Szerda:

-     18 órakor evangélizáció a révfülöpi templomban Szűcs László református lelkész szolgálatával.

Április 19. – Csütörtök:

-     18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Április 20. – Péntek:

-     16 órakor konfirmációs óra az ifiteremben.

-     17 órakor ifjúsági óra az ifiteremben,

Április 21. – Szombat:

-     bedolgozós munkanap hétfői hitoktatási órarenddel.

Április 22. – Vasárnap – Húsvét utáni 3. vasárnap:

• Az istentisztelet után presbiteri ülést tartunk, amelynek tárgya az egyházkerületi és egyházmegyei felügyelő-választás. Utóbbinál érdekes eredmény született a pótválasztáson, minthogy az eddigi felügyelő a legkevesebb szavazatot kapva kiesett a választási körből, így Bálintné Sári Judit és Dr. Garádi Péter mennek tovább a következő választási fordulóba.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

Április 29. – Vasárnap – Húsvét utáni 4. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – ezen a vasárnapon köszönjük az édesanyákat templomunkban fiataljaink szolgálatával. (Azért egy héttel a valós napja előtt, mert a református iskolában tanuló gyermekeknek ott kell lenniük egy hétre rá a református templomban az ottani anyák napi köszöntőn – így mi előbbre hoztuk saját alkalmunkat, hogy ezen gyermekeink se maradjanak ki a köszöntésből.)
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

• Kérjük Testvéreinktől, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogassák a Magyarországi Evangélikus Egyházat, a másik 1%-ukkal pedig valamelyik evangélikus alapítványt.
  • Május 31-én, csütörtökön Gusztáv Adolf Nap lesz az ausztriai Römerstadt Cartuntumban, az egykor Pannónia fővárosának romjai között. A részvételi díj 8 € + az ebéddíj. Németül beszélő testvéreink közül aki szívesen eljönne erre az alkalomra, kérem jelezze azt a bejelentkezés és a közös elutazás miatt.
  • Kondor Péter megválasztott déli egyházkerületi püspök beiktatására június 30-án 11 órakor kerül sor a szarvasi ótemplomban – aki szívesen eljönne, kérem, jelezze azt.
  • Ajánlom a fiatalok figyelmébe az 5 nyári országos ifjúsági tábort, amelyekre jelentkezni az orszagostabor.lutheran.hu felületen lehet április 30-ig, valamint a hagyományos családi nyári családos hetet, amely Piliscsabán lesz a Béthelben július 9-étől. Jelentkezni Kósa lelkész úrnál vagy az EKE-honlapon lehet.