Hirdetés - 2018.05.06.

„Szüntelenül imádkozzatok!

1.Thessz.5,17

Május 6. – Vasárnap – Húsvét utáni 5. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden úrvacsorával – köszönöm Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr szolgálatát.
  • Ezen istentiszteletünk keretében hivatalos áttérési liturgiánkkal köszöntjük gyülekezetünkben a hozzánk betérő Néninger Jánosné, Péti Mária testvérünket.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.
  • Ugyan a múlt héten köszöntöttük már az édesanyákat hivatalosan is, de a mai napos napján is hadd ismételjük meg a jókívánságainkat feléjük: Isten éltesse őket!

Május 7. – Hétfő:

-    10 órakor áhítat a Szociális Alapközpontban.

-    aznap délután veszi kezdetét az országos lelkészkonferencia Balatonszárszón, amelyen részt veszek – a háromnapos konferencia idején telefonon tudnak csak elérni a testvérek.

Május 8. – Kedd:

-    16 órakor istentisztelet a Szívkórház mozitermében.

-    17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

-    Ezen alkalmak megtartására hazajövök a konferenciáról.

Május 10. – Csütörtök – Mennybemenetel ünnepe:

-    17 órakor esti áhítat keretében tartjuk az idei konfirmandusaink vizsgáját, amelyre szeretettel meghívom az ő nevükben is az érdeklődő gyülekezetet.

-    18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Május 11. – Péntek:

-    17 órakor ifjúsági óra az ifiteremben.

Május 12. – Szombat:

• 10 órától egyházmegyei közgyűlés lesz Révfülöpön, az Oktatási Központban, amelyen természetesen a gyülekezeti delegáltjainkkal jelen leszünk.
  • 12 órakor a fehértemplomban a protestáns Johannita Lovagrend ünnepi istentisztelete lesz, amelyre a szervezők szeretettel várják az érdeklődőket.

Május 13. – Vasárnap – Húsvét utáni 6. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden szeretetvendégséggel – előre is köszönöm az előkészületeket és a süteményeket!
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • 15 órakor istentisztelet Kisdörgicsén.

Május 15. – Kedd:

• Örömmel jelentem, hogy pályázaton sikerült nyernem az ifjúságnak egy akusztikus gitárt, amit ezen a napon hozhatok el Budapestről – így ezen a napon csak telefonon érhetnek el.

Május 19. – Szombat:

• 14 órakor Iharosberényben veszek részt Pfeifer Ottó volt hatodévesem beiktató istentiszteletén – így aznap csak telefonon tudnak elérni.

Május 20. – Vasárnap – Pünkösdvasárnap:

• 9 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Balatonfüreden, amelyen énekkarunk is szerepel.
  • 11 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Alsódörgicsén – Szabó Mátyás és Páhi Barnabás kistestvéreink megkeresztelésével.
  • 14 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonakaliban – amelynek keretében megkonfirmáljuk Tóth Dalma és Tóth Olivér konfirmandusokat. Szeretettel várjuk erre az ünnepi istentiszteletre gyülekezetünk tagjait.

Május 21. – Hétfő – Pünkösdhétfő:

• 9 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Balatonfüreden - amelynek keretében megkonfirmáljuk Abonyi-Rauch Dalma, Kovács Rebeka és Márton Noémi konfirmandusokat. Szeretettel várjuk erre az ünnepi istentiszteletre gyülekezetünk tagjait. Kérem a presbitériumot, hogy az ünnepi bevonulás miatt legyenek kedvesek 8.45-kor gyülekezni a gyülekezeti teremben.
  • 11 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Pécselyen a református templomban.
  • Koradélután felsődögicsei templomunkban református istentiszteletnek adunk otthont.

További programok:

• Május 26-án, szombaton Győrben lesz egyházkerületi missziós nap – sajnos, erre nem tudom elvinni testvéreimet, mert aznap lesz a 25 éves érettségi találkozóm Pápán. Viszont lehet rá bejelentkezni a lelkészi hivatalunkon keresztül.
  • Május 31-én, csütörtökön Gusztáv Adolf Nap lesz az ausztriai Römerstadt Carnuntumban, az egykor Pannónia fővárosának romjai között. A részvételi díj 8 € + az ebéddíj. Németül beszélő testvéreink közül aki szívesen eljönne erre az alkalomra, kérem jelezze azt a bejelentkezés és a közös elutazás miatt.
  • Június 2-án a budapesti Arénában lesz az éves hagyományos „Ez az a nap” program, amelyen a keresztyén könnyűzene kiválóságai lépnek fel bizonyságtevő koncertjeikkel. Részletes információk a plakáton és a weboldalon olvashatóak.
  • A nyári hónapokban június 5-ével kezdődően keddenként 18 órai kezdettel német nyelvű istentiszteleteket fogok tartani. Köszönöm, hogyha már előre reklámozzák ennek a lehetőségét a német turisták vagy a németül beszélő testvérek között!
  • Június 16-án Pápán lesz 10 órakor a megválasztott új egyházmegyei elnökség és tisztségviselők beiktató istentisztelete.
  • A június 18-ától kezdődő nyári bejárós gyermektáborunkba szeretettel várjuk a jelentkezéseket, akár Csobó-Katona Renáta hitoktatónknál, akár nálam.
  • Június 23-án, szombaton gyülekezeti napot tartunk, amelyre mindent testvért szeretettel várunk. Ennek egyik része lenne még a bográcsos ebéd előtt a teológusok passiójátéka - Riczinger Péter és teológus társai adnák elő Jézus szenvedéstörténetét. A fiatalok itt maradnak vasárnapra is, hogy a másnapi istentiszteleteinken szolgáljanak szuplikáció keretében.
  • Kondor Péter megválasztott déli egyházkerületi püspök beiktatására június 30-án 11 órakor kerül sor a szarvasi ótemplomban – aki szívesen eljönne, kérem, jelezze azt.
  • Július 25-29 között kerül sor az idei, immár XII. Szélrózsa Országos Ifjúsági Találkozóra – idén ez Bükön lesz. Kérem, hogy a jelentkezés a lelkészi hivatalon keresztül történjen.
  • Szeptemberben, a 21-24-ei hétvégén keresztül germeringi német testvérgyülekezetünk delegációja meglátogat minket. Köszönöm, hogyha a vendéget szívesen fogadó családok már most jelentkeznének nálam a szándékukkal, hogy majd kényelmesen beoszthassuk látogatóinkat.

• Kérjük Testvéreinktől, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogassák a Magyarországi Evangélikus Egyházat, a másik 1%-ukkal pedig valamelyik evangélikus alapítványt.
  • Kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma a kijáratunknál lévő iratterjesztésben.