Background Image

 

Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Nem hatalommal, és nem erőszakkal, hanem az én Lelkemmel – mondja a Seregek Ura.”

Zak.4,6

 

Alkalmaink:

            Május 20. – Vasárnap – Pünkösdvasárnap:

 • 9 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Balatonfüreden, amelyen énekkarunk is szerepel + köszönöm az ő szolgálatukat és Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr segítségét is a liturgiában.
 • 11 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Alsódörgicsén – Szabó Mátyás és Páhi Barnabás kistestvéreink megkeresztelésével.
 • 14 órakor ünnepi úrvacsorás istentisztelet Balatonakaliban – amelynek keretében megkonfirmáljuk Tóth Dalma és Tóth Olivér konfirmandusokat. Valamint ezen az istentiszteleten kibocsátó áldásban részesítjük az USA-ba nyári egyházi ösztöndíjas szolgálatot elnyert Andó Eszter kántor testvérünket. Szeretettel várjuk erre az ünnepi istentiszteletre gyülekezetünk tagjait.

            Május 21. – Hétfő – Pünkösdhétfő:

 • 9 órakor úrvacsorás ünnepi istentisztelet Balatonfüreden - amelynek keretében megkonfirmáljuk Abonyi-Rauch Dalma, Kovács Rebeka és Márton Noémi konfirmandusokat. Kérem a presbitériumot, hogy az ünnepi bevonulás miatt legyenek kedvesek 8.45-kor gyülekezni a gyülekezeti teremben.
 • 11 órakor eredetileg istentisztelet tartottunk volna Pécselyen a református templomban, de az ottani lelkipásztor testvér kivételesen azt kérte, hogy saját presbiteri oklevélátadó ünnepük és a teológus hallgató legációja (szuplikáció) miatt most mégiscsak hadd ők tarthassanak istentiszteletet – a mi híveink bátran menjenek a református alkalomra!
 • 13.30-kor a felsődörgicsei templomunkban református istentiszteletnek adunk otthont.
 • Aznap országos ifjúsági találkozó lesz Biatorbágyon a fiatal generációnak, amelyre ifjúsági delegációnk is utazik. A fiatalokhoz lehet még jelentkezni Riczinger Ádám presbiter – ifjúsági vezető testvérünknél.

            Május 22. – Kedd:

-    17 órakor bibliaóra lesz a gyülekezeti teremben.

            Május 24. – Csütörtök:

 • 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

            Május 25. – Péntek:

 • 10 órakor egyházunk műemléki orgonaszakértője, Dr. Kormos Gyula megtekinti alsódörgicsei orgonánkat, remélve, hogy segítségével elő tudjuk készíteni azt a pályázatot, amellyel ezt a szép hangszert felújíthatjuk.
 • 16 órakor külső helyszínen esketem meg Tóth András evangélikus és Forintos Eliza római katolikus testvéreinket.
 • 17 órakor ifióra az ifiteremben.

            Május 26. – Szombat:  

 • 9 órától Győrben lesz egyházkerületi missziós nap – sajnos, erre nem tudom elvinni testvéreimet, mert aznap lesz a 25 éves érettségi találkozóm Pápán. Még holnapig lehet rá bejelentkezni a lelkészi hivatalunkon keresztül.

            Május 27. – Vasárnap – Szentháromság vasárnapja:

 • 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
 • 11 órakor Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr keresztel füredi templomunkban.
 • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
 • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

            Május 31. – Csütörtök:

 • A Nyugdíjas Polgári Egyesület kirándulást tervez Gannára, az Esterházy Mauzóleumhoz, valamint Pápára, a városi nevezetességek megtekintésére. Az út költsége a 3 fogásos ebéddel együtt: 8.000. Ft. Érdeklődni és jelentkezni Fejes Gabriellánál lehet a +36/20-438-5339-es mobilszámon.

            Június 1. – Péntek:

 • 9 órakor Baba-mama kört tartunk a Rendelőintézet földszinti foglalkoztató termében. Új kezdeményezésünkre felekezettől függetlenül várjuk a kismamákat és a kisbabákat.
 • 14 órakor Rudolf Jurecka kistestvérünk kétnyelvű keresztelésére kerül sor templomunkban.

            Június 2. – Szombat:   

 • 14 órától a budapesti Arénában lesz az éves hagyományos „Ez az a nap” program, amelyen a keresztyén könnyűzene kiválóságai lépnek fel bizonyságtevő koncertjeikkel. Részletes információk a plakáton és a weboldalon olvashatóak.
 • 15 órakor házasodik templomunkban Fogarasi Gábor római katolikus és Bilász Patrícia Eszter római katolikus ifjú pár.

            Június 3. – Vasárnap – Szentháromság utáni 1. vasárnap:

 • 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
 • 10.04-kor a Kossuth Rádió evangélikus istentiszteletet közvetít Gyuláról – igét hirdet: Pápai Attila helyi lelkész.
 • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

                    

További programok és egyéb:

 • A nyári hónapokban június 5-ével kezdődően keddenként 18 órai kezdettel német nyelvű istentiszteleteket fogok tartani. Köszönöm, hogyha már előre reklámozzák ennek a lehetőségét a német turisták vagy a németül beszélő testvérek között!
 • Június 16-án Pápán lesz 10 órakor a megválasztott új egyházmegyei elnökség és tisztségviselők beiktató istentisztelete.
 • A június 18-ától kezdődő nyári bejárós gyermektáborunkba szeretettel várjuk a jelentkezéseket, akár Csobó-Katona Renáta hitoktatónknál, akár nálam.
 • Június 23-án, szombaton gyülekezeti napot tartunk, amelyre mindent testvért szeretettel várunk. Ennek egyik része lenne még a bográcsos ebéd előtt a teológusok passiójátéka - Riczinger Péter és teológus társai adnák elő Jézus szenvedéstörténetét. A fiatalok itt maradnak vasárnapra is, hogy a másnapi istentiszteleteinken szolgáljanak szuplikáció keretében. Örömmel jelentem, hogy 40.000. Ft-ot nyertem pályázatból e programra.
 • Kondor Péter megválasztott déli egyházkerületi püspök beiktatására június 30-án 11 órakor kerül sor a szarvasi ótemplomban – aki szívesen eljönne, kérem, jelezze azt.
 • Július 25-29 között kerül sor az idei, immár XII. Szélrózsa Országos Ifjúsági Találkozóra – idén ez Bükön lesz. Kérem, hogy a jelentkezés a lelkészi hivatalon keresztül történjen.
 • Szeptember 21-24-ei hétvégén germeringi német testvér-gyülekezetünk delegációja látogat meg minket. Köszönöm, ha a vendéget fogadó családok jelentkeznének nálam a szándékukkal, hogy majd kényelmesen beoszthassuk látogatóinkat.
 • Kérjük Testvéreinktől, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogassák a Magyarországi Evangélikus Egyházat, a másik 1%-ukkal pedig valamelyik evangélikus alapítványt.
 • Jelentem a gyülekezetnek, hogy lezajlott az egyházkerületi felügyelőválasztás, és egyhangú szavazással, pár érvénytelen szavazattal Mészáros Tamás lett az egyházkerület régi-új felügyelője a soron következő 6 éves ciklusra.
 • Az elmúlt héten Füreden országos egyházunk jóvoltából vendégül láttuk Hans Kasxh urat, a wittenbergi Luther Múzeum nyugdíjba vonult igazgatóját, aki pont azért kapta központi egyházunktól a balatonfüredi üdülés lehetőségét feleségével együtt, mert sokat tett a német–magyar testvéri kapcsolatokért.
 • Megjelent és a kijáratnál kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma, valamint néhány tavalyi a reformációval kapcsolatos folyóirat, mint pl. a Híd Magazin és a Rubicon is.