Background Image

 

Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

 

„Az Emberfia azért jött, hogy megkeresse és megtartsa az elveszettet.”

Lk.19,10

Heti alkalmaink:

Július 2. - Vasárnap – Szentháromság utáni 3. vasárnap

 • - 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
 • - A nyár során igény szerint tartunk gyerekistentiszteletet a főistentisztelettel párhuzamosan az ifiteremben.
 • - 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén – a soron következő ottani istentisztelet augusztus első vasárnapján lesz.

Július 4. - Kedd:

 • - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Július 7. - Péntek:

 • - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Július 9. – Vasárnap – Szentháromság utáni 4. vasárnap:

 • - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
 • - Az istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönöm előre is a jövő hétre hozott, felajánlott süteményeket, és az előkészítésben való segítséget.
 • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
 • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

 

Egyéb:

 • Akik a múlt héten valamiért nem tudtak eljönni templomba, és nem hallhatták a köszönetemet, szeretném azt megismételni: hálásan köszönöm a gyülekezet minden segítőkész tagjának a szép ünnepséget, amit a június 24-i parókus lelkészi beiktatásom alkalmából megszerveztek. Köszönöm a fogadó szeretetet, a testvéri összefogást és a parókia felújítását.
 • Ajánlom testvéreim figyelmébe a Füred TV-n megjelent két kiváló tudósítást: Riczinger lelkész úr elköszönő alkalmáról és az én beiktatásomról is.
 • Július 14-étől veszi kezdetét a vizes világbajnokság, amelynek nyílt vízi programjai számára városunk ad helyet július 15-21 között. A főszervezőkkel való egyeztetés után a templomunkban július 16-án, vasárnap 17 órakor angol nyelvű istentiszteletet tartunk a sportolók, a delegációk és a közönség részére Dr. Pángyánszky Ágnes hittudományi egyetemi lelkész szolgálatával.
 • Augusztus 5-én 20 órakor a „Reformáció 500” jubileumi programsorozatunk keretében ünnepi koncertre kerül sor templomunkban: Varnus Xavér orgonaművész Bach-korabeli háziorgonán tart Bach – darabokat ad elő; Gáncs Péter elnök-püspökünk pedig Luther-idézeteket olvas fel átkötő szövegként.
 • Kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma 600 Ft-os áron.