Background Image

 

Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Egymás terhét hordozzátok: és így töltsétek be a Krisztus törvényét.”

 

Gal.6,2

Heti alkalmaink:

Július 9. - Vasárnap – Szentháromság utáni 4. vasárnap

 • - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
 • - Ezzel párhuzamosan igény szerint gyerekistentisztelet az ifiteremben – rendszeresen szeptembertől lesz ez az alkalom.
 • - Az istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönöm a hozott és felajánlott süteményeket, valamint az előkészítésben való segítséget.
 • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén (soron következő istentisztelet rá egy hétre).
 • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban (soron következő istentisztelet rá két hétre).

Július 11. - Kedd:

 • - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Július 14. - Péntek:

 • - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Július 16. – Vasárnap – Szentháromság utáni 5. vasárnap:

 • - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
 • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
 • - 30 órakor úrvacsorás szabadtéri istentisztelet lesz Pécsely – Zádor-várnál (budavári cserkészek kérésére, de természetesen nyitott alkalomként).
 • - 17 órakor angol nyelvű istentisztelet Balatonfüreden a vizes vb-n részt vevők, sportolók, delegációk, szurkolók és persze minden érdeklődő részére. Az alkalom során Dr. Pángyánszky Ágnes hittudományi egyetemi lelkész és teológus hallgatók szolgálnak.

 

Egyéb:

 • Július 24-étől veszi kezdetét egyházkerületünk minden egyházmegyéjét érintő 500 kilométeres reformációs „Drótszamáron” nevű kerékpártúra. Várhatóan július 26-án, szerdán városunkba érkezik a delegáció, akikhez lehet csatlakozni a túra bármely szakaszán. Július 27-én, 8 órakor, amikor reggel városunkból továbbindulnak kelet felé, akkor templomi áhítattal indítjuk útnak a résztvevőket, és ha valakinek van ideje és kedve, akkor gyülekezetünk határáig, azaz Alsóőrsig kerékpáron is elkísérjük őket.
 • 2017. augusztus 5-én 20 órakor a „Reformáció 500” jubileumi programsorozatunk keretében ünnepi koncertre kerül sor templomunkban: Varnus Xavér orgonaművész Bach-korabeli háziorgonán tart Bach – darabokat ad elő; Gáncs Péter elnök-püspökünk pedig Luther-idézeteket olvas fel átkötő szövegként.