Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Nem vagytok többé idegenek és jövevények, hanem polgártársai a szenteknek és háza népe Istennek.”

Ef.2,19

Heti alkalmaink:

Július 30. - Vasárnap – Szentháromság utáni 6. vasárnap

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – istentiszteletünk keretében kereszteljük meg Csaby Lilien kistestvérünket.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén (soron következő itteni istentisztelet augusztus 13-án, két hét múlva lesz)

Augusztus 1. - Kedd:

• - 16 órakor istentisztelet a szívkórházban – a moziteremben. (ettől kezdve havi rendszerességgel kerül majd sor ottani istentiszteletre, vagyis a hónap első keddjein 16 órától)
  • - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Augusztus 2. – Szerda:

• - 15-kor Balatonakaliban gitárkoncerteknek ad otthont az ottani templomunk.

Augusztus 4. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Augusztus 5. – Szombat:

• - Sajnos, e napra eredetileg tervezett „Reformáció 500” című koncert, amelyen Varnus Xavér orgonaművész és Gáncs Péter elnök-püspökünk szolgált volna, elnapolódott –várhatóan az október 8-9-i hétvége valamelyik napjára.
  • - Viszont helyette aznap Felsődörgicsén, 20 órakor Hamvas Bélára, születésének 120. évfordulójára emlékező zenés irodalmi est lesz Suda Magdolna és Nagy Csaba előadásában a Levendáriumban, rossz idő esetén pedig a templomunkban.

Augusztus 6. – Vasárnap – Szentháromság utáni 8. vasárnap – Jézus megdicsőülésének ünnepe:

• - 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • - 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén – ezen alkalmunkat követően kereszteljük meg Balogh Borbála kistestvérünket.

• Örömmel jelentem, hogy a múlt héten vendégül láttuk a „Drótszamáron” elnevezésű programban részt vevő egyházkerületi kerékpáros csapatot, akik egy hét alatt 500 kilométert kerékpározva végigjárták egyházkerületünk mind a hat egyházmegyéjét; és akik szerdáról csütörtökre nálunk szálltak meg, majd a reggeli áhítat és gyülekezetbemutatás után folytatták útjukat Balatonboglár felé.
  • Augusztus 26-28 között, szombattól vasárnapig ifjúsági napokat tartunk gyülekezetünkben, amelyre szeretettel várjuk a 13 év feletti fiatalokat. Jelentkezni Riczinger Ádámnál és Péternél, vagy nálam lehet.
  • Ajánlom figyelmükbe a „Láthatóan evangélikus” weboldalon (amelyben már több testvérünk is szerepelt bizonyságtételével) Csaby Sándor felügyelő úr nyilatkozatát.
  • Kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma.

Kazuáliák:

Megkereszteltük:         Mai 9 órai istentiszteletünkön Csaby Lilien kistestvérünket

Eltemettük:                 Czafit Ferencné, szül. Kovács Erzsébet testvérünket, aki 81 évet élt