Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok.”

1.Pt.5,7

Szeptember 20. – Vasárnap – Szentháromság utáni 15. vasárnap:

• 9 órakor rövidített liturgiájú istentisztelet a balatonfüredi templomban – ezen alkalmunk egyben tanévnyitó istentisztelet is lesz – hittanosaink és ifjúságunk énekszolgálatával.
  • Istentiszteletünkkel párhuzamosan gyermekistentiszteletet tartunk az ifiteremben.
  • 9,55-kor a Duna TV evangélikus ifjúsági műsort közvetít.
  • 11 órakor istentisztelet az alsódörgicsei templomban – ezen istentiszteletünket felvesszük és azt megosztjuk a közösségi médiánk felületein.
  • 13 órakor kereszteljük meg a balatonfüredi templomunkban Babos-Locsmándi Alexandra kistestvérünket.

Szeptember 21. – Hétfő:

• lelkészünk ezen a napon szabadságon van – aznap nem lesz is lesz elérhető.
  • 17 órakor kerül sor a hagyományos Széchenyi-emlékünnepre a Széchenyi-szobornál.

Szeptember 22. – Kedd:

• 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Szeptember 23. – Szerda:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Szeptember 25. – Péntek:

• A budapesti zsinati ülés a járvány miatt elmarad, ezért lelkészünknek nem kell Budapestre utaznia, így mégis elérhető lesz ezen a napon.
  • 13 órakor kísérjük utolsó útjára Bradanovics Barnabás testvérünket, volt presbiterünket, aki 60 éves korában a tragikus hirtelenséggel hunyt el.
  • 17 órakor ifjúsági óra a balatonfüredi gyülekezeti teremben.

Szeptember 26. – Szombat:

• 16.30-kor házasodik a takácsi evangélikus templomban Polgárdi Sándor esperes úr és Németh Katalin takácsi lelkésznő, amely alkalomra a lelkészházaspár örömmel hívja az egyházmegye népét.

Szeptember 27. – Vasárnap – Szentháromság utáni 16. vasárnap:

• 9 órakor rövidített liturgiájú istentisztelet a balatonfüredi templomban.
  • 11 órakor istentisztelet az alsódörgicsei templomban - – ezen istentiszteletünket felvesszük és azt megosztjuk a közösségi médiánk felületein.
  • 14 órakor istentisztelet a balatonakali templomban.

Szeptember 28. – Hétfő:

• 13,30-kor evangélikus magazinműsor a Kossuth Rádióban.

Szeptember 29. – Kedd:

• 17 órakor a bibliaóránk idejében Teleki Miklós világhírű orgonaművész tart hangversenyt balatonfüredi digitális hangversenyorgonánkon, amely egyben a Teremtés-heti ökumenikus áhítatunk is lesz egyben. A koncert nem belépőjegyes, de létrejöttéhez adományokat fogunk gyűjteni.

Szeptember 30. – Szerda:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Október 1. – Csütörtök:

• 18 órától kezdődik a hagyományos országos „Reformáció hónapra” programsorozat egy megnyitó ünnepéllyel a Budapest Kálvin-téri református templomban, amely alkalom során Kondor Péter déli egyházkerületi püspök végzi az igehirdetést.

Október 2. – Péntek:

• 16 órakor elkezdjük terveink szerint a konfirmációs oktatásunkat egy szülői tájékoztató alkalommal - az órákat is így péntekenként tartjuk ebben az idősávban. Várjuk szeretettel a minimum 7. osztályos fiatalokat a képzésre.
  • 17 órakor ifjúsági óra a balatonfüredi gyülekezeti teremben.

Október 3. - Szombat:

• Az ezen napra előzetesen országosan meghirdetett ökumenikus reformációi Területi Női Találkozó elmarad.
  • 14,30-kor a Szent István téren megnyílik a tervek szerit a Füredi Szüreti Fesztivál – mégpedig egyházi ökumenikus áldó áhítat keretében.

Október 4. – Vasárnap – Szentháromság utáni 17. vasárnap:

• 9 órakor rövidített liturgiájú istentisztelet a balatonfüredi templomban.
  • 11 órakor istentisztelet a felsődörgicsei templomban – ezen istentiszteletünket felvesszük és azt megosztjuk a közösségi médiánk felületein.

További őszi előzetes:

• Október 10-én, szombaton 9.40-től a Budapest Deák-téri evangélikus templomban megtartják tervek szerint az Országos Evangélizációt „Arccal vagy háttal” címmel – Dr. Bácskai Károly és Szeverényi János igehirdetéseivel; valamint Rátóti Zoltán színigazgató és Semes-Bogya Tibor üdvhadsereg-vezető bizonyságtételeivel. Be lehet online is kapcsolódni az evangélizációba a https://youtu.be/VCbYi8N-PTY linken.
  • Október 18-án, vasárnap 17 órakor lesz a szokásos Reformációi Gála Budapesten, az Uránia filmszínházban, amelyre jegyeket a lelkészi hivatalon keresztül lehet igényelni.
  • Egyéb hirdetések:
  • Kapható az Evangélikus Élet legújabb, múlt heti száma - kiegészítve a járványról szóló Híd Magazinnal és Szeverényi Jánosn országos missziói lelkésznek az első járványhullám alatti karantén során bejegyzett blogáhítataival.
  • Kapható a Dunántúli Harangszó legfrissebb száma.
  • Kapható a Mai Ige legújabb száma.
  • Püspöki tanácsunk a szigorításokról szóló legújabb körlevele a következő felületen olvasható:

• Pénzügyek és adományok:
  • Köszönjük egyházfenntartói járulékuk befizetését a 11748069-20011930 számú számlaszámon, ahogy alapítványunk is hálás a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalásukért.
  • Perselypénzt, egyházadót vagy bármilyen adományt ajánlhatnak fel bármelyik hazai evangéikus gyülekezetnek, így a mienknek is a következő internetes felületen: www.perselypenz.hu

Kazuáliák – az elmúlt héten...:

• ... eltemettük a balatonfüredi katolikus temetőben Krahulcsán Jánosné, Németh Margit testvérünket, aki 85 éves korában Pápán hunyt el.
  • ... megeskettük külsős helyszínen Hirschler Richárd evangélikus és Arthofer Adél római katolikus testvéreinket.
  • ... megeskettük külsős helyszínen Szántó Zoltán római katolikus és Kovács Diána evangélikus testvéreinket.

... megeskettük balatonfüredi templomunkban Salfai-Kovács Gergő római katolikus és Takács Dóra evangélikus