Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Akinek sokat adtak, attól sokat kívánnak, és akire sokat bíztak, attól többet kérnek számon.”

Lk.12,48.b

Heti alkalmaink:

Augusztus 13. - Vasárnap – Szentháromság utáni 9. vasárnap

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
  • - Az istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönöm a hozott, felajánlott süteményeket, és az előkészítésben való segítséget.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • - 15 órakor istentisztelet Kisdörgicsén – utána az ottani istentiszteleti jövőbeli kialakítandó rend megtervezésével foglalkozó gyűlést hívok össze.

Augusztus 15. - Kedd:

• - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Augusztus 18. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Augusztus 20. – Vasárnap – Szentháromság utáni 10. vasárnap; amely egyben Nemzeti ünnepünk és Jeruzsálem pusztulásának emlékvasárnapja:

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – istentiszteletünkön Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr szolgál. Köszönjük előre is szolgálatát!
  • - 11 órakor lesz a városi ünnep a Szent István téren, amelyre városunk szeretettel várja egyházközségünk tagjait is.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén – istentiszteletünkön Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr szolgál. Köszönjük előre is helyettesítő szolgálatát!
  • - 18 órakor a Balatonakaliban, a Művelődési Ház udvarán tartandó ünnepélyen a megemlékezés szónoka Gabnai Sándor lelkész lesz.

• Augusztus 26-28 között, szombattól hétfőig ifjúsági napokat tartunk gyülekezetünkben, amelyre szeretettel várjuk a 13 év feletti fiatalokat. Jelentkezni Riczinger Ádámnál és Péternél, vagy nálam lehet.
  • Kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma.
  • „Ige-Idők – a Reformáció 500 éve” címmel Budapesten, a Magyar Nemzeti Múzeumban gyönyörű haza reformáció- és egyháztörténeti kiállítás nyílt. Javaslom megtekintésre testvéreim figyelmébe – a kihelyezett szórólapokkal együtt!

Kazuáliák:

Megkereszteltük:         Balogh Borbála kistestvérünket Felsődörgicsén