Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Boldog az a nemzet, amelynek Istene az ÚR, az a nép, amelyet örökségül választott.”

Zsolt.33,12

Heti alkalmaink:

Augusztus 20. - Vasárnap – Szentháromság utáni 10. vasárnap; amely egyben Nemzeti ünnepünk és Jeruzsálem pusztulásának emlékvasárnapja:

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – istentiszteletünkön Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr szolgál. Köszönjük szolgálatát!
  • - 11 órakor lesz a városi ünnep a Szent István téren, amelyre városunk szeretettel várja egyházközségünk tagjait is.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén – istentiszteletünkön  is Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes úr szolgál. Köszönjük ott is a helyettesítő szolgálatát!
  • - 18 órakor a Balatonakaliban, a Művelődési Ház udvarán tartandó ünnepélyen a megemlékezés szónoka Gabnai Sándor lelkész lesz.

Augusztus 22. - Kedd:

• - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Augusztus 25. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Augusztus 26. - Szombat:

• - 9 órától háromnapos gyülekezeti ifjúsági napot tartunk – a tékozló fiú példázatának feldolgozásával. Várjuk még a 13 év feletti ifjak jelentkezését.

Augusztus 27. – Vasárnap – Szentháromság utáni 11. vasárnap:

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • - Ifjúságunkkal az ifjúsági napjaink keretén belül kirándulni megyünk.

• Ifjúsági gyülekezeti napjainkat augusztus 28-án, hétfőn egész napos programmal zárjuk.
  • Szeptember 1-jétől elkezdődik a 2017/18-as új tanév – kérem a kedves szülőket és hitoktatásban részesülő gyermekeinket, hogy figyeljék majd az oktatási intézményükben a hitoktatásnak a rendjét és órarendi beosztását.
  • Szeptember 9-én, szombaton 15 órakor lesz a hagyományos „Könyörgés a magyarságét” ökumenikus istentiszteleti alkalom, amelyre a bencés apátság szeretettel hívja közösségünket.
  • Szeptember 15-17 között fiataljaink közül többen részt vesznek az EKE piliscsabai ifjúsági hétvégéjén. Fiataljainkhoz lehet még csatlakozni.
  • Október 13-16 között körvonalazódik egy bajorországi utunk a germeringi testvérgyülekezetbe, ahol résztvennénk az ottani reformációs ünnepségeken is. Kérem, gondolják át a testvérek, hogy kik azok, akik szívesen velünk utaznának és delegációnk része lennének. A jelentkezésről és annak határidejéről még majd tájékoztatjuk gyülekezetünket.