Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Isten a gőgösöknek ellenáll, az alázatosaknak pedig kegyelmet ad.”

1.Pt.5,5

Heti alkalmaink:

Augusztus 27. - Vasárnap – Szentháromság utáni 11. vasárnap

• - 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – köszönöm a fiataljaink zenés bizonyságtételes szolgálatát!
  • - 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • - 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.
  • - Ma délután ifjúságunkkal az ifjúsági napjaink keretei között kirándulni megyünk.

Augusztus 28. - Hétfő:

• - Ezen a napon tartjuk ifjúsági napjaink utolsó, záró napját.

Augusztus 29. - Kedd:

• - 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Szeptember 1. - Péntek:

• - 17 órakor ifióra az ifiteremben.
  • - Elkezdődik a 2017/18-as új tanév – kérem a kedves szülőket és hitoktatásban részesülő gyermekeinket, hogy figyeljék az intézményükben a hitoktatás rendjét.

Szeptember 3. – Vasárnap – Szentháromság utáni 12. vasárnap:

• - 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden, amely egyben tanévnyitó istentiszteletünk is – szeretettel várjuk hittanos fiataljainkat és hozzátartozóikat.
  • - 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

• Szeptember 9-én, szombaton 15 órakor lesz a hagyományos „Könyörgés a magyarságét” ökumenikus istentisztelet, amelyre a bencés apátság szeretettel hívja közösségünket. Az igehirdető Orosz Attila délvidéki, bácskai református esperes lesz.
  • Szeptember 15-17 között fiataljaink közül többen részt vesznek az EKE piliscsabai ifjúsági hétvégéjén. Fiataljainkhoz lehet még csatlakozni.
  • Szeptember 23-án a veszprémi református Kálvin parki templomban „Reformáció és Ökumené” címmel lesz konferencia evangélikus és más felekezetű előadókkal. Jelentkezni az Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.–os e-mail-címen lehet IX. 15-ig.
  • Október 13-16 között körvonalazódik egy bajorországi utunk a germeringi testvérgyülekezetbe, ahol résztvennénk az ottani reformációs ünnepségeken is. Kérem, gondolják át a testvérek, hogy kik azok, akik szívesen velünk utaznának és delegációnk része lennének. A jelentkezésről és annak határidejéről még majd tájékoztatjuk gyülekezetünket.

Kazuáliák:

Leendő esketéseink:

Szeptember 9-én, szombaton 16 órakor balatonfüredi templomunkban házasságot köt: … … … - Lintner Zsófia ev.

Szeptember 9-én, szombaton 17,45 órakor balatonfüredi templomunkban házasságot köt: Tell Szabolcs - Marsi Judit

Elhunyt:     Sárköziné Sárovits Hajnalka könyvtárigazgató (58)

Temetése: szeptember 2-án, szombaton 13 órakor a köztemetőben