Background Image

 

Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Áldjad, lelkem, az Urat, és ne feledd el, mennyi jót tett veled!”

 Zsolt.103,2

Heti alkalmaink:

Szeptember 17. - Vasárnap – Szentháromság utáni 14. vasárnap:

 • 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
 • Ezen istentiszteletünkkel párhuzamosan a kisgyermekek részére mától gyermekfoglalkozást tartunk az ifiteremben, amelynek a rendje a következő: a gyerekek a kisteremben gyülekeznek és kezdenek, majd a záróimádságra és áldásra visszajönnek a templomi közösségünkhöz.
 • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
 • 15 órától Veszprémben a Szent Imre téren reformációs sétát tervez a Reformációs Emlékbizottság.
 • Gondoljunk fiataljainkra, akik ma jönnek haza a péntektől máig tartó EKE csendeshétvégéről Piliscsabáról!

Szeptember 19. - Kedd:

 • 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Szeptember 21. - Csütörtök:

 • 17 órakor a Tagore sétányon Széchenyi emlékünnep, amelyre a város és a szervezők szeretettel hívnak bennünket

Szeptember 22. - Péntek:

 • 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Szeptember 23. - Szombat:

 • Ezen a napon egyrészt a délelőtt során Sopronnémetiben veszek részt egy ünnepségen, másrészt délután pedig Répcalak-Csánigon tartok előadást legutóbbi izraeli utamról – ezért testvéreim aznap csak telefonon érhetnek el.
 • A veszprémi Kálvin parki templomban „Reformáció és Ökumené” címmel konferenciát tartanak.

Szeptember 24. – Vasárnap – Szentháromság utáni 15., azaz Bibliavasárnap:

 • 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden.
 • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
 • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

 

Egyéb:

 • Énekkarunk próbái várhatóan szeptember végétől kezdődnek majd, amikor karvezetőnk a kárpátaljai útjáról hazatér.
 • Szeptember 29-én, pénteken 16 órakor a 7. osztályos fiataljaink és szeretetteik részére konfirmációs beiratkozó megbeszélést tartunk. Várjuk a jelentkezéseket a konfirmációs oktatásra!
 • Presbiter testvéreimnek jelzem előre, hogy október 3-án, kedden össz-gyülekezeti presbiteri ülést tartunk a templomunkban. Kérem a presbitereket, hogy az istentisztelet végén az elköszönéskor a meghívókat vegyék át tőlem egy aláíró íven. Köszönöm szépen!
 • Október 6-án, pénteken a 95 tételt 500 templomhoz programban részt veszünk: 16.35-kor felsődörgicsei, majd kicsivel később alsódörgicsei templomunknál szegezzük ki a lutheri 95 tételt, kb. 17.15-kor Balatonakaliban; majd 18 óra körül Balatonfüreden.
 • Október 13-16 között körvonalazódik egy bajorországi utunk a germeringi testvérgyülekezetbe, ahol résztvennénk az ottani reformációs ünnepségeken is. Vargáné Janecskó Júlia testér-kapcsolati összekötő testvérünknél vagy nálam lehet jelentkezni.
 • Október 14-én, szombaton 10-14 óra között lesz a szokásos éves, most jubileumi rendezvényekkel gazdagított Országos Evangélizáció a Budapest – Deák-téri evangélikus templomban.
 • Október 28-án, szombaton Pápán lesz 9 órától egész napos egyházmegyei reformációs ünnepély, délután pedig a jövő évi egyházi választások miatti tájékoztató, amelyekre gyülekezeti delegációval mi is utaznánk – kérem, hogy legyenek kedvesek a testvérek nálam jelentkezni, ha eljönnének erre az alkalomra.
 • Október 31-én, kedden 10-15 óra között a budapesti Arénában lesz a kormány és a reformációs bizottság által szervezett reformációs ünnep – amelyre jelentkezni szintén nálam lehet, bár én az itthoni szolgálatok miatt nem megyek fel erre az alkalomra.
 • A Lóczy gimnázium Ukrajnába utazó delegációja nevében is szeretettel köszönjük a templomunkba hozott felajánlott könyveket. Legyen áldás az útjukon és találkozójukon!

Kazuáliák:

 • Szeptember 2-án megeskettük templomunkban: Tell Szabolcs és Marsi Judit testvéreinket
 • Eltemették Gyulán Vargáné Janecskó Júlia testvérünk édesapját. Isten oltalma van jelen örömeinkben és bánatunkban egyaránt!

             Megdöbbentő és szomorú események helyszíne volt templomunk és parkolónk az elmúlt héten. A gyülekezet felelős vezetőjeként tájékoztatnom kell közösségünket arról, hogy Riczinger József nyugalmazott lelkészünket és feleségét a múlt szerdán komoly, de reméljük, hogy nem maradandó testi és lelki sérüléseket okozó bántalmazás érte. Kérem közösségünk tagjait, hogy imádságos szeretettel hordozzuk lelkész úr és családja életét; és gondoljunk Isten iránti hálával arra, hogy még nagyobb tragédia nem történt, mert Urunk minden sorsot és pillanatot azon az estén is óvó oltalmában tartott. Kérem gyülekezetünk tagjait, hogy minden ilyenkor felmerülő kérdésben, valamint az esetleg téves vagy túlzó információ elkerülése érdekében is legyünk mindig nagyon tapintatosak, az érdeklődő városi vagy média hangok felé úgy fogalmazók, hogy abból az Isten iránti hálánk és a jövőbe vetett reménységünk; a lelkészcsalád felé megmutatkozó hordozó szeretetünk és az elkövető testvér felé pedig a keresztyéni korrekt hozzáállásunk szólaljon meg. Hálásan köszönöm a család nevében is, hogyha Riczinger lelkész úr állapota felől érdeklődnek, persze kérve azért, hogy ne terheljük a családot túlzó módon. Azt, kérem, értsék meg, hogy egyrészt a nyomozás eredményeiről egyelőre még nem tudunk és nem is lehet beszámolnunk, illetve azt is, hogy lelkészként mind Riczinger lelkész urat, mind pedig engem köt a lelkészi titoktartást is tartalmazó lelkészi eskünk. Hálásan köszönöm!