Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Minden gondotokat őreá vessétek, mert neki gondja van rátok.”

1.Pt.5,7

Heti alkalmaink:

Szeptember 24. - Vasárnap – Szentháromság utáni 15. vasárnap

• (párhuzamosan a gyermekfoglalkozás az ifiteremben)
  • 10 órakor germeringi útimegbeszélés a résztvevőkkel.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

Szeptember 26. - Hétfő:

• 18 órakor a pápai templomban „Útközben a reformáció - Békévé oldja az emlékezés” egyházkerületi fórum-beszélgetés Dr. Korányi Andrással és Dr. Kránitz Mihállyal.

Szeptember 26. - Kedd:

• 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Szeptember 28. - Csütörtök:

• 18 órakor énekkar próba a gyülekezeti teremben.

Szeptember 29. - Péntek:

• 16 órakor idei konfirmandusaink és szeretteik részére tájékoztatót tartunk. Várjuk a jelentkezéseket is az oktatásra!
  • 17 órakor ifióra az ifiteremben.

Október 1. – Vasárnap – Szentháromság utáni 16. vasárnap -                   az Aratási /Szüreti Hálaadó nap

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden
  • Kérem testvéreimet, hogy ezen aratási/szüreti hálaadásunkra legyenek kedvesek magukkal hozni valamiféle terményt, gyümölcsöt, zöldséget, kenyeret, bort, hogy ezeket az oltárra rakhassuk oltárdíszként hálánk jeléül.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

• Presbiter testvéreimnek jelzem előre, hogy október 3-án, kedden össz-gyülekezeti presbiteri ülést tartunk a templomunkban. Az elköszönéskor a meghívók tőlem átvehetők.
  • Október 6-án, pénteken a 95 tételt 500 templomhoz „Reformaraton” programban részt veszünk: 15.50-kor felsődörgicsei, majd kicsivel később alsódörgicsei templomunknál szegezzük ki a lutheri 95 tételt, kb. 17.00-kor Balatonakaliban; majd 17.50-kor Balatonfüreden.
  • Október 14-én, szombaton 10-14 óra között lesz a szokásos éves, most jubileumi rendezvényekkel gazdagított Országos Evangélizáció a Budapest – Deák-téri evangélikus templomban.
  • Október 28-án, szombaton Pápán lesz 9 órától egész napos egyházmegyei reformációs ünnepély, délután pedig a jövő évi egyházi választások miatti tájékoztató, amelyekre gyülekezeti delegációval mi is utaznánk – kérem, hogy legyenek kedvesek a testvérek nálam jelentkezni, ha eljönnének erre az alkalomra.
  • Október 31-én, kedden 10-15 óra között a budapesti Arénában lesz a kormány és a reformációs bizottság által szervezett reformációs ünnep – amelyre jelentkezni szintén nálam lehet, bár én az itthoni szolgálatok miatt nem megyek fel erre az alkalomra.
  • Kapható az Evangélikus Élet legfrissebb száma.
  • Ajánlom testvéreim figyelmébe, hogy szép, templomunk rajzát ábrázoló gyertyáink vannak, amelyek a kijáratunknál 500 forintos áron kaphatók.
  • A Füred TV-én a héten vetítik a Dévai Bíró Mátyásról szóló, velem készített reformációs riportot. A riport a facebook-oldalunkon és a Füred TV honlapján is megtekinthető. A soron következő tévés megemlékezés, mint híres evangélikusról, Kossuth Lajosról lesz.