Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Mindenki várakozva néz Rád, és Te idejében adsz nekik eledelt.”

Ézs.14,15

Heti alkalmaink:

Október 1. - Vasárnap – Szentháromság utáni 16. vasárnap -  ezen napunkon tartjuk alkalmainkon az Aratási / Szüreti Hálaadó istentiszteleteinket is.

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • Köszönöm az alkalmazkodást gyülekezetünk úrvacsoravevő hagyományához, vagyis az ostya kehelybe mártásának lehetőségét. Természetesen azok, akik mindenképpen közös kehelyből óhajtanak a szentségből részesülni, számukra, jelzésükre egy külön kehely áll a rendelkezésükre.
  • Köszönöm Szabó Vilmos Béla nyugalmazott esperes segítségét is az úrvacsora kiosztásában!
  • Köszönöm testvéreimnek, hogy hálaadó istentiszteletünkre magukkal hoztak többféle terményt és bort, hogy ezeket az oltárra tehettük oltárdísznek hálánk jeléül.
  • Ezen istentiszteletünkkel párhuzamosan a kisgyermekek részére gyermekfoglalkozást tartunk az ifiteremben.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.

Október 2. - Hétfő:

• 10 órakor áhítat a Kéki utcai Szociális Alapközpontban.

Október 3. - Kedd:

• 16 órakor istentisztelet a Szívkórházban, a moziteremben.
  • 17 órakor felnőtt bibliaóra a gyülekezeti teremben.
  • 18 órakor össz-presbiteri ülés a templomban.

Október 4. - Szerda:

• Egyházmegyei lelkészgyűlés (LMK) lesz Ausztriában - aznap ezért csak telefonon érhetnek el a testvérek.

Október 5. - Csütörtök:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Október 6. - Péntek:

• 12 órakor az Aradi Vértanúk Emlékparkjában városi megemlékezés lesz a református iskola műsorával.
  • Aznap a 95 tételt 500 templomhoz „Reformaraton” programban részt veszünk: 15.50-kor felsődörgicsei, majd kicsivel később alsódörgicsei templomunknál szegezzük ki a lutheri 95 tételt, 17.00-kor Balatonakaliban; majd 17.50-kor Balatonfüreden.
  • A 17 órakor kezdődő ifióra becsatlakozik az előbbi hirdetett programhoz – annak füredi részéhez.

Október 7. - Szombat:

• 30-kor a szüreti fesztiválon ökumenikus egyházi szolgálattal is találkozhatnak – a Szent István téren tartandó ünnepélyes fesztiválnyitón szőlőharang-szentelési áhítat lesz.

Október 8. – Vasárnap – Szentháromság utáni 17. vasárnap:

• Az istentisztelet után szeretetvendégséget tartunk – hálásan köszönöm a hozott, felajánlott süteményeket, és az előkészítésben való segítséget.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén.
  • 14 órakor istentisztelet Balatonakaliban.

• Október 13-16 között a germeringi testvérgyülekezetbe utazunk egy delegációval.
  • Október 14-én, szombaton 10-14 óra között lesz a szokásos éves, most jubileumi rendezvényekkel gazdagított Országos Evangélizáció a Budapest – Deák-téri evangélikus templomban.
  • Október 24-én, keddtől 26-áig csütörtökig 17 óránként közös protestáns ünnepi alkalmakat tartunk református testvéreinkkel az 500 éves jubileum megünneplésére: kedden a mi templomunkban Császár Attila esperes szolgál, szerdán az arácsi református templomban, illetve csütörtökön a fehértemplomban Gabnai Sándor lelkészünk szolgál. Az utolsó napon szeretetvendégséget is tartunk a fehértemplomnál – amelyre köszönettel várjuk a süteményeket.
  • Október 28-án, szombaton Pápán lesz 9 órától egész napos egyházmegyei reformációs ünnepély, délután pedig a jövő évi egyházi választások miatti tájékoztató, amelyekre gyülekezeti delegációval mi is utaznánk – kérem, hogy legyenek kedvesek a testvérek nálam jelentkezni, ha eljönnének erre az alkalomra.
  • Október 31-én, kedden 10-15 óra között a budapesti Arénában lesz a kormány és a reformációs bizottság által szervezett reformációs ünnep – amelyre jelentkezni szintén nálam lehet, bár én az itthoni szolgálatok miatt nem megyek fel erre az alkalomra.
  • Ajánlom testvéreim figyelmébe, hogy szép, templomunk rajzát ábrázoló gyertyáink vannak, amelyek a kijáratunknál 500 forintos áron kaphatók.