Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Fölötted ott ragyog az Úr, dicsősége meglátszik rajtad.”

Ézs.60,2

Január 21. – Vasárnap – Vízkereszt utáni utolsó vasárnap:

• Ezzel párhuzamosan gyerekistentisztelet az ifiteremben.
  • 11 órakor istentisztelet Alsódörgicsén – az alkalom után az ottani egyházi tisztújító választások kapcsán jelöltlista-véglegesítő közgyűlést tartunk.

Január 22. – Hétfő – Magyar Kultúra Napja

• 11 órakor a kultúra napja alkalmából a Kölcsey szobornál ünnepi megemlékezés lesz. Beszédet tart: Komáromi Móric hittestvérünk, a Szent Benedek iskola marketing igazgatója.
  • 18 órakor az Anna Grand Hotelben ünnepi gálaest a „Balatonfüred kultúrájáért” díjak átadásával.

Január 23. -  Kedd:

-      17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Január 24. -  Szerda:

• 17 órakor a Kálvin-teremben Szabó Attila lelkipásztor ad elő „Előítéletek nélkül az emberek között” címmel.

Január 25. - Csütörtök:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Január 26. - Péntek:

• 16 órakor konfirmációs óra az ifiteremben.
  • 17 órától ifióra az ifiteremben.

Január 28. – Vasárnap – Hetvened vasárnap:

• 9 órakor családi istentisztelet Balatonfüreden.
  • 11 órakor kezdődő balatonakali istentiszteletünk után az ottani egyházi tisztújító választások kapcsán jelöltlista-véglegesítő közgyűlést tartunk.

Január 30. – Kedd:

• 17 órakor kezdődő bibliaóránk keretében (hacsak Áron meg nem érkezik addigra) emlékezünk meg az aznap 200 éve született evangélikus hadseregtábornokról, Görgey Artúrról.

Február 2-4. – Péntektől vasárnapig:

• e hétvégén kerül sor a Luther konferenciára a révfülöpi oktatási központban. Lehet erre jelentkezni még a Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. címen. E konferencia keretében kerül sor szombaton este Révfülöpön a Kaláka együttes Pál apostol című előadására is.

Február 4. – Vasárnap – Hatvanad vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden úrvacsoraosztással.
  • 11 órakor istentisztelet Felsődörgicsén.
  • Istentiszteleteinket Szabó Vilmos Béla nyugdíjas esperes tartja – lelkészünk köszöni a szabadsága alatti helyettesítést.

• Kérem, nézzék el nekem testvéreim, hogy most már minden alkalom során bekapcsoltan hagyom rezgő állapotában a telefonomat; hogyha gyermekem születése miatt indulnunk kellene, akkor arra reagálni tudjak.
  • Azon testvérek, akiknek adóbevallását már a közeljövőben le kell adniuk, kérem, hogy ne feledkezzenek el arról, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogathatják a Magyarországi Evangélikus Egyházat; illetve adójuk másik 1%-ával gyülekezeti alapítványunkat: 18915648-1-19-es adószámon „Evangélikus Templomért Balatonfüreden” Alapítvány megnevezéssel. A kijáratnál kihelyeztem a kitöltésben segítő papírokat. Köszönjük!
  • Templomtakarító csoportjainkba szívesen felveszünk új jelentkezőket – kérem, segítő szándékukat jelezzék lelkészünknek.
  • Elindítottuk a tisztújítási folyamatot gyülekezetünkben is. Felhívjuk figyelmüket arra, hogy tisztségviselőnek vagy presbiternek való személyi jelöléseikkel forduljanak még a napokban lelkészünkhöz, majd Gabnai Sándor szabadsága alatt a Jelölőbizottságunkhoz.
  • A héten áldott imahéten vagyunk túl – köszönöm, hogy testvéreim nagy számban ott voltak minden esti alkalmon; azt pedig különösképpen is, hogy miután kiderült, hogy az előzetes megbeszéltekkel szemben előttünk minden nap tartottak a testvéregyházaknál agapét, azt minálunk is megszerveztük.

Kazuália:

• Szomorúan hirdetjük, hogy elhunyt Brandeisz Erzsébet, Elza néni 111 éves korában. Temetésére Balatonalmádiban, a Pinkóczi utcai temetőben kerül sor január 22-én, 14 órakor.