Hirdetések - 2021.10.17.

Szentháromság ünnepe utáni 20. vasárnap

„Ember, megmondta neked, hogy mi a jó, és hogy mit kíván tőled az Úr! Csak azt, hogy élj törvényei szerint, törekedj szeretetre,

és légy alázatos Isteneddel szemben.”

Mik.6,8

Október 17. – Vasárnap – Szentháromság utáni 20. vasárnap:

• 9 órakor családi istentisztelet a balatonfüredi templomunkban, amely istentisztelet keretében mutatjuk be idei konfirmandusainkat a gyülekezet közösségének: név szerint Csaby Klaudiát, Jacsa Fannit, Nagy-Székely Évát és Tóth Boglárkát.
  • A családi istentisztelet miatt kivételesen nincs külön gyerekistentisztelet.
  • 10 órakor kereszteljük Kötél Eszter és Kötél Ágnes ifjú testvéreinket a balatonfüredi templomunkban.
  • 10,20-kor a Duna TV evangélikus ifjúsági műsort közvetít, majd 11 órakor evangélikus riportműsort – előbbit a Duna World október 21-én, 11,15-kor, az utóbbit pedig október 19-én, kedden, 10,50-kor megismétli.
  • 11 órakor istentisztelet az alsódörgicsei templomunkban – ezen istentisztelet felvéve azt médiafelületeinkre feltöltjük:

Október 19. – Kedd:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Október 20. – Szerda:

• 17,30-kor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Október 22. – Péntek:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • 16 órakor kisifi órát tartunk a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel várjuk a konfirmandusokat és a felső tagozatosokat.
  • 17 órakor ifjúsági óra a gyülekezeti teremben.

Október 23. – Szombat – Nemzeti ünnep:

• Az aznapi városi megemlékezések mellett invitálunk: végül 17,30-tól nem indul templomunktól a fáklyás menet, hanem csak a köztemetőben lesz 18 órakor ökumenikus megemlékezés a hagyományok szerint.

Október 24. – Vasárnap – Szentháromság utáni 21. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet a balatonfüredi templomunkban.
  • Párhuzamosan gyerekistentisztelet a gyülekezeti teremben.
  • 10,04-kor a Kossuth Rádió evangélikus istentiszteletet közvetít Tótkomlósról – igét hirdet: Szpisák Attila helyi lelkész.
  • 10,26-kor a Duna TV-n „Mai hitvallások” címmel láthatnak egyházi műsort.
  • 11 órakor istentisztelet az alsódörgicsei templomunkban - ezen istentisztelet felvéve azt médiafelületeinkre feltöltjük.
  • 14 órakor istentisztelet balatonakali templomunkban.
  • 16 órakor úrvacsorás istentisztelet a balatonalmádi templomban, ahol lelkészünk az Isó házaspárt helyettesíti.
  • 17 órakor lesz a Reformáció hónapja országos ökumenikus programsorozat keretében a reformációi istentisztelet a Magyarországi Metodista Egyház Központjában (Budapest, Kiscelli őt 73.), ahol igét hirdet Pataky Albert pünkösdi egyházelnök, a MEÖT alelnöke.

Október 25. – Hétfő:

• Az őszi tanszünetben természetesen nem tartunk iskolai hittanórákat az egyes intézményekben.
  • 13,30-kor közvetíti a Kossuth Rádió az „Erős vár a mi Istenünk!” címmel magazinműsort.

Október 26. – Kedd:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben.

Október 27. – Szerda:

• 17,30-kor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

Október 29. – Péntek:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • Az őszi szünetben nem tartunk konfirmációs órát.
  • 17 órakor ifjúsági óra a gyülekezeti teremben.

Október 31. – Vasárnap – Szentháromság utáni 22. vasárnap

Reformáció ünnepe:

• 9 órakor istentisztelet a balatonfüredi templomunkban –
  • Párhuzamosan gyerekistentisztelet a gyülekezeti teremben.
  • 11 órakor istentisztelet az alsódörgicsei templomunkban.
  • 11 órakor a Duna TV evangélikus istentiszteletet közvetít Soltvadkertről – igét hirdet: Kondor Péter, a déli egyházkerület püspöke; a liturgiában szolgál: Homoki Pál helyi esperes-lelkész.
  • 14 órakor istentisztelet a balatonakali templomunkban.
  • 16 órakor koszorút helyezünk el református testvéreinkkel együtt az Anna Grand Hotel pantheonjában a Dévai Bíró Mátyás emléktáblánál.
  • 17 órakor közös istentiszteletet tartunk református testvéreinkkel a mi templomunkban, ahol igét hirdet Bátki Dávid Géza református lelkipásztor.
  • 17 órakor Budapesten, a Reformáció Parkban reformációs megemlékezést tart a MEÖT – Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa. Az ünnepi beszédet Molnár János, a református Zsinat világi elnöke mondja el.

Kazuáliák:

• Az elmúlt pénteken eltemettük az arácsi római katolikus temetőben Pressing János testvérünket, aki 79 évet élet.

Egyéb hirdetések:

• Az iratterjesztési kiadványaink régebbi és újabb számai adomány fejében elvihetőek.

Média:

• A PAX TV minden vasárnap élő istentisztelet-közvetítést ad le 15 órakor az óbudai evangélikus templomból – az adást általában a rá következő pénteken 10 órakor ismétli meg a csatorna.
  • Négynaponta a Kossuth Rádióban 5,55-kor evangélikus püspökeink által felvett reggeli áhítatot hallgathatnak meg.
  • A DunaTV-n 6 óra körül Hajnali gondolatok címmel reggeli áhítatokat közvetítenek: október 31-én Magyarkuti Gyuláné Tóth Katalin, november 8-án, 17-én és 24-én Aradi György, december 1-jén, 6-án, 17-én és 26-án pedig Csepregi András szolgálatát tekinthetik meg.
  • Pénzügyek és adományok:
  • Köszönjük egyházfenntartói járulékuk befizetését a 11748069-20011930 számú számlaszámon.
  • Az Evangélikus Templomért Balatonfüreden Alapítvány is hálás azért, hogy támogató adományukat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalják.
  • Itt jelezzük, hogy 1%-os felajánlásokból alapítványunk 162.154. Ft.-ot profitál az idei évben – hálásan köszönjük az e célra felajánlók gondoskodását!
  • Perselypénzt, egyházadót vagy bármilyen adományt ajánlhatnak fel a következő internetes felületen: www.perselypenz.hu