Hirdetések - 2021.11.14.

Az egyházi esztendő utolsóelőtti vasárnapja

Reménység vasárnapja

„Mindnyájunknak leplezetlenül kell odaállnunk Krisztus ítélőszéke elé.”

2.Kor.5,10

November 14. – Vasárnap – az egyházi esztendő utolsó vasárnapját

megelőző vasárnap - Reménység vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet a balatonfüredi templomunkban – istentiszteletünket médiafelületeinkre feltöltjük:
  • Kivételesen a mai napon a gyermekistentisztelet elmarad.
  • Jelezzük, hogy a kiadott új püspöki tanács értelmében gyülekezeti alkalmainkon ismételten főegyházilag elvárás a maszk használata. Köszönjük szépen megértésüket!
  • 10,20-kor a Duna TV evangélikus ifjúsági műsort közvetít, majd 11,05-kor „Evangélikus riportok” című műsorukat adják le. (Előbbit a Duna World csatorna november 16-án, kedden 10,40-kor ismétli meg; az utóbbit pedig november 18-án, csütörtökön 11,05-kor.)
  • 11 órakor esketjük kisdörgicsei templomunkban Horváth Péter és Lejtényi Ágnes római katolikus testvéreinket.

November 16. – Kedd:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • 17 órakor bibliaóra a gyülekezeti teremben Márk evangéliumának 14. fejezetének elemzésével.

November 17. – Szerda:

• 6 órakor a DunaTv reggeli áhítatát Aradi György fasori lelkész tartja.
  • 17,30-kor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

November 19. – Péntek:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • Kivételesen a várossá avatás 50. éves jubileumi évfordulóján való részvétel miatt elmarad mind a konfirmációs óra, mind az ifjúsági óra.

November 21. – Vasárnap – az egyházi esztendő utolsó vasárnapja –

Örökélet vasárnap:

• 9 órakor családi istentisztelet a balatonfüredi templomunkban, amelyen megemlékezünk a protestáns halottak napja kapcsán az idei egyházi évben elhunyt testvéreinkről.
  • A családi istentisztelet miatt nincs gyermekistentisztelet.
  • 11 órakor istentisztelet az alsódörgicsei templomban.
  • A nap során, valamint másnap – hétfőn is Győrben megemlékezések lesznek az 50 éve elhunyt Túróczy Zoltán püspökünkről.

November 22. – Hétfő:

• 13,30-kor közvetíti a Kossuth Rádió az „Erős vár a mi Istenünk!” címmel magazinműsort.

November 23. – Kedd:

November 24. – Szerda:

• 6 órakor a DunaTv reggeli áhítatát Aradi György fasori lelkész tartja.
  • 17,30-kor énekkari próba a gyülekezeti teremben.

November 26. – Péntek:

• Lelkészünk videó-áhítatát feltöltjük a médiafelületeinkre.
  • A nap során lelkészünk online zsinati ülésen lesz zoom-os segítséggel a lelkészi hivatalban, ezért kivételesen csak időközönként lesz elérhető.
  • 16 órakor kisifi óra a gyülekezeti teremben, amelyre szeretettel várjuk mind a konfirmandusokat, mind pedig a felső tagozatosokat.
  • 17 órakor a hagyományos betlehemállításra kerül sor ökumenikus áhítattal a piros templom előtt.
  • Az ifjúságot szeretettel várjuk a betlehemállításhoz, illetve után a templomunkhoz visszajőve folytatjuk az ifjúsági órát a gyülekezeti teremben.

November 27. – Szombat:

• A délelőtt és a koradélután során lelkészünk online zsinati ülésen lesz zoom-os segítséggel a lelkészi hivatalban, ezért kivételesen csak időközönként lesz elérhető.
  • 16 órakor konfirmációs óra a gyülekezeti teremben.

November 28. – Vasárnap – Ádvent 1. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet a balatonfüredi templomunkban.
  • Párhuzamosan gyerekistentisztelet a gyülekezeti teremben.
  • 11 órakor istentisztelet a balatonakali templomban.
  • Istentiszteleteinken az Írószövetség kérésére, valamint országos ökumenikus kezdeményezésre és ahhoz kapcsolódóan Pilinszky János születésének 100. évfordulója emlékére elhangzik a költő „Egyenes labirintus” című verse.

Egyéb hirdetések:

• Az iratterjesztési kiadványaink régebbi és újabb számai adomány fejében elvihetőek, így többek között az Evangélikus Élet és a Dunántúli Harangszó legfrissebb számai is.
  • Megjöttek a 2022-es bibliaolvasó útmutatók és evangélikus kalendáriumok is, amelyek az iratterjesztésünkben kaphatóak.