Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Szemem állandóan az Úrra néz.”

Zsolt.25,15

Március 4. – Vasárnap – Böjt 3. vasárnap:

• 9 órakor úrvacsorás istentisztelet Balatonfüreden.
  • 11 órakor istentisztelet kivételesen Alsódörgicsén – amelyet tisztségviselő- és presbiterválasztó közgyűlés követ.
  • Ma már ismét a szabadságról visszatérő lelkészünk szolgál, aki köszöni a helyettesítőinek a sok segítséget.
  • 30-kor megáldjuk Gyűrű Bélát és Váraljai Veronikát – házasságkötésük 50. évfordulóján.

Március 5. – Hétfő:

• 10 órakor a Szociális Központban áhítat.
  • 16 órakor hittanos tájékoztató az Eötvös iskolában az első osztályba menő gyermekek szülei számára.

Március 6. – Kedd:

-     16 órakor istentisztelet a Szívkórházban.

-     16.30-kor hittanos tájékoztató a pécselyi iskolában az első osztályba menő gyermekek szülei számára.

-     17 órakor a bibliaóránk idejében böjti esti istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben.

Március 7. - Szerda:

• Lmk lesz Nagyalásonyban – ezen a napon csak telefonon érnek el a testvérek.
  • 17 órakor a Kálvin-teremben Szabó Attiláné tart előadást „Reformáció és irodalom” címmel.

Március 8. - Csütörtök:

• 18 órakor énekkari próba a gyülekezeti teremben.
  • Isten éltesse a hölgyeket a nőnap alkalmából!

Március 9. - Péntek:

• Várhatóan 14 órakor a Koczor Pincében lesz megemlékezés a hazai szőlészet-borászat kiemelkedő füredi alakjáról: Csizmadia Darab Józsefről egyházi szolgálatunkkal.
  • 17 órakor Olti Ferenc vezetésével megtekinthetjük még az ünnepélyes megnyitó előtt – ami nem utolsó szempont – ingyenesen a szomszédos volt zsinagógát, a hamarosan átadandó Zsidó Kiválóságok Házát. Erre hívjuk konfirmandusainkat és ifijeinket is, valamint minden érdeklődő gyülekezeti tagunkat.

Március 10. – Szombat:

• A munkanapon órarend szerinti pénteki hittantanítás lesz az iskolákban – konfirmációs és ifiórát viszont nem tartunk.
  • Tolmácsolom a városi meghívást az Anna Grand Hotel dísztermébe, ahol 17 órakor a hagyományos belépődíj-mentes Kodály hangversenyre kerül sor.

Március 11. – Vasárnap – Böjt 4. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – amelyet egyrészt tisztségviselő- és presbiterválasztó közgyűlés követ, valamint szeretetvendégség is (köszönjük az előkészítés mellett a hozott finom süteményeket is!); illetve eredményhirdetés; esetleg pót-közgyűlés, ha a szavazás első köre valamelyik tisztségnél nem hozna eredményt.

Március 13. – Kedd:

-     17 órakor a református iskolában folytatódik a beiskolázási program az első osztályba menő gyermekek és szüleik részére, mégpedig az elsős tanítók bemutatóóráival.

-     17 órakor a bibliaóránk idejében böjti esti istentiszteletet tartunk a gyülekezeti teremben, amelyet közvetlenül presbiteri ülés követ – erre invitálva a kijáratnál kihelyeztük a meghívókat: kérem, hogy mind a jelenlegi presbiterek, mind a presbiterjelöltek vigyék el azt aláírásukkal jelezve.

Március 14. – Szerda:

-     11 órakor lesz a szomszédos volt zsinagóga, Zsidó Kiválóságok Házának ünnepélyes átadója ökumenikus egyházi szolgálatunkkal.

• 17 órakor a Kálvin-teremben Szabó Attila tart előadást „Reformáció a férfi és nő kapcsolatában” címmel.

Március 15. – Csütörtök – Nemzeti Ünnep

• 10 órakor lesz Dörgicsén a nemzeti ünnepi megemlékezés.
  • 11 órakor pedig Balatonfüreden lesz a Széchenyi szobornál nemzeti ünnepély koszorúzásunkkal.
  • Énekkarunk az ünnep miatt elmarad.

Március 16. - Péntek:

• Az ünnepi szabadnap miatt nincs konfirmációs óra.
  • 17 órakor viszont van ifjúsági óránk.

Március 18. – Vasárnap – Böjt 5. vasárnap:

• 9 órakor istentisztelet Balatonfüreden – Tuboly Ádám kistestvérünk megkeresztelésével.
  • 11 órakor ünnepi istentisztelet Alsódörgicsén díszközgyűléssel – az ottani tisztségviselők és presbiterek beiktatásával.

• Kérjük Testvéreinktől, hogy adójuk 1%-ával a 0035-ös technikai számon támogassák a Magyarországi Evangélikus Egyházat.
  • Sajnos, végül úgy tűnik, hogy még idén sem lehet a másik 1%-unkat felajánlanunk alapítványunk javára.
  • Köszönöm a sok jókívánságot kisfiunk megszületése kapcsán!
  • Örömmel tudom jelenteni, hogy a hirdetett amerikai nyári ösztöndíjra két gyülekezeti fiatalunk is beadta jelentkezését – és nagy örömünkre az egész országunkból pont egyiküket választották ki biztos utazónak, a másikukat pedig jó eséllyel utazónak, hogy a nyár során az Amerikai Evangélikus Egyház vendége legyenek az ottani nyári táborokban segítő munkatársként.
  • Jelentem, hogy az egyházmegye tisztújító folyamatában a választási listára 3 esperes-jelölt került: Polgárdi Sándor, Szakos Csaba és Weltler Gábor; illetve 3 egyházmegyei felügyelő-jelölt került fel: Bálintné Sári Judit, Dr. Garádi Péter és Henn László. Bemutatkozásukat a gyülekezeti terem asztalára kihelyeztem: ott nyugodtan elolvashatóak.