Background Image

 

Balatonfüred - Dörgicsei Társult Evangélikus Egyházközség

„Nem halok meg, hanem élekm halleluja, és hirdetem az úr tetteit, halleluja!”

Zsolt.118,17

 

Alkalmaink:

            Április 13. – Hétfő – Húsvéthétfő:

 • A 9 órai úrvacsorás füredi és a 11 órai pécselyi úrvacsorás istentiszteleteinkre közösségileg nem kerülhet sor. A Balatonfüreden felvett üres templomos istentiszteletet a láthatják a következő fórumokon:
 • A Füred TV az előző napi húsvétvasárnapi istentiszteletünket e napon 10 óratól megismétli.
 • 13,30-kor a Kossuth Rádió az „Erős vár a mi Istenünk!” című evangélikus félóra műsorával jelentkezik.
 • Amúgy a Kossuth Rádió 10,10-kor baptista istentiszteletet közvetít.

            Április 17. – Pénteken:

 • 17 órakor ifis fb-csoportunkban videóchaten megtartjuk a szokásos ifjúsági óránkat.

            Április 19. – Vasárnap – Húsvét utáni 1. (Fehér-)vasárnap:

            Április 24. – Pénteken:

 • 17 órakor ifis fb-csoportunkban videóchaten megtartjuk a szokásos ifjúsági óránkat.

            Április 25. – Szombat:

 • 7,50-kor a Duna TV Napi áhítat című műsorában Gregerssen-Labossa György szolgál – ezt a Kossuth Rádió 19,50-kor megismétli.

A soron következő időszakban:

 • a járvány és a rendelkezések ideje alatt minden hétközi és ünnepi alkalmunk, valamint csoportkörünk szünetel.
 • honlapunkra naponta töltünk fel egy léleképítő áhítatot a bibliaolvasó útmutató napi igéiről.
 • A hittanórák anyagát természetesen digitális formában a tavaszi szünet után is leadjuk az oktatási intézményekben.

        

Közösségünk a következőket biztosítja a következő időszakban:

 • lelkészünk a mobiltelefonján (+36/20-824-6902) kereshető.
 • szigorúan családi körben és felelősséggel a kazuális alkalmakat, (a keresztelőt, az esküvőt és a temetést) ellátjuk – bár a kijárási korlátozás miatt várhatóan ezek az alkalmak is el kell, hogy maradjanak.
 • a hirdetéseinket a honlapunkon és a templomi hirdetőtáblán minden héten elolvashatják.
 • a szolgálatokon kívüli ügymenetünk, adminisztrációnk és lelkészi hivatalunk zökkenőmentesen üzemel.
 • Egyéb hirdetések:
 • Kérjük, hogy jelezze az a testvér vagy család a lelkészünknek, aki bármire is rászorulna – szívesen megszervezzük a vigyázást, a közös tanulást, a bevásárlást, bármilyen segítséget, vagy segítünk, hogyha pusztán jószóra vágynak! Illetve, ha tudunk valakiről, akin segíteni kell, kérem, jelezzük és/vagy támogassuk is gyülekezeti közösségünkön belül.
 • Egyházunk elnöksége felhívja testvéreink figyelmét a 2021-es népszámlálásra, hogy minden evangélikus testvér bátran vallja meg felekezetünkhöz való tartozását. Hálásan köszönjük!
 • Aki szeretné megkapni az Evangélikus Élet legfrissebb számát a Híd magazinnal, valamint az eggyel ezelőtti számot a „Mi evangélikusok” kiadvánnyal (amit majd amúgy később minden evangélikus testvérhez eljuttatunk), kérem, jelezze, és szívesen elviszem neki vagy bedobom a postaládájába.
 • Evangélikusságunk püspöki kara körlevélben és kör-videóban is fordult egyházunk népéhez, amelyet elolvashatnak, illetve megtekinthetnek gyülekezetünk fb-oldalán és egyházunk honlapján is: https://www.evangelikus.hu/szivunk-templomma-legyenpuspoki-pasztorlevel-2020-viragvasarnap

Kazuális szolgálatok:

 • Szomorú szívvel jelentjük, hogy elhunyt Pálfi Sándorné, Kovács Lenke testvérünk, gyülekezetünk aktív munkatársa 66 éves korában. Temetésére a nemesleányfalui temetőben kerül sor 2020. április 18-án, szombaton, várhatóan 15 órakor. A mostani helyzetre tekintettel kérjük testvéreinket, hogy magára a szűk családi körben tartandó temetésre ne jöjjenek ki, hanem majd fogunk tartani a járványt követően füredi templomunkban egy megemlékező istentiszteletet.
 • Pénzügyek és adományok:
 • Hálásak vagyunk az idei egyházfenntartói járulékuk befizetéséért az egyházközségi 11748069-20011930 számú számlaszámra, illetve alapítványunk is köszönettel fogad adományokat a 17600138-00621331-00200004 bankszámlaszámra átutalással.
 • Az adók 1%-ának felajánlását hálásan köszöni a 0035-ös technikai számon Magyarországi Evangélikus Egyházunk; a másik 1%-ért pedig a gyülekezeti alapítványunk hálás a nyilatkozatukban a 189151648119 szám beírásáért

Kérjük, figyeljék online közvetítéseinket, hirdetéseinket, a honlapon és a médiában megjelenő közleményeinket és tájékoztatásainkat!